Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami przez to zaczynasz się zastanawiać jak zająć swój czas i co robić przez tych kilka dni z dzieckiem. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim wieku jest maluch. Jednak nie przejmuj się – przygotowaliśmy kilka propozycji, dzięki którym dowiesz się, jak spędzić majówkę z dzieckiem bez względu na jego wiek. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Kreatywne zabawy na weekend majowy z dzieckiem

Jednym ze sposobów na zorganizowanie czasu w dzień wolny jest granie i kreatywne zabawy. Nie ma znaczenia, czy w Twoim domu wychowuje się dziecko nastoletnie, czy kilkumiesięczne – możesz bez trudu znaleźć kilka gier i zabawek, dzięki którym maluch będzie się rozwijać, a jednocześnie dobrze się bawić. Dla dzieci w wieku niemowlęcym doskonale sprawdzi się zabawa w:

  • Raczkowanie – wystarczy, że przed maluchem postawisz zabawkę, która się rusza lub wydaje z siebie dźwięki, a dziecko od razu zacznie pełzać w jej stronę. To ułatwi dziecku naukę raczkowania, a od tego już bardzo blisko do stawiania pierwszych kroków.
  • Naśladowanie dźwięków – czytając bajkę dziecku możesz wydawać dźwięki charakterystyczne dla określonych grup zwierząt. Maluch z pewnością będzie je powtarzać, co będzie dla niego nie tylko świetną zabawą, ale również nauką nowych dźwięków.
  • Obserwacja odbicia w lustrze – wystarczy, że podsuniesz lusterko dziecku przed oczy, a maluch nie będzie w stanie oderwać od niego wzroku. To dobre ćwiczenia dla oczu, które skupiać się będą w jednym punkcie. Dodatkowo maluch świetnie się będzie bawić podczas oglądania i poznawania swojej twarzy.

Dla dzieci w nieco starszym wieku polecane są gry planszowe, w które można zagrać ze znajomymi, a także rodziną. Taka forma rozrywki jest w stanie zbliżyć i pozwala się lepiej poznać.

Jakie filmy warto obejrzeć w weekend majowy?

Kiedy w weekend majowy pogoda nie dopisuje lub na zewnątrz zaczyna zmierzchać można zorganizować wieczór filmowy dla całej rodziny. Taka forma rozrywki, jeśli jest dawkowana w prawidłowy sposób może stać się odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Oczywiście przy wieczorze filmowym, w którym biorą udział osoby w różnej grupie wiekowej konieczne jest wybranie filmu, który spodoba się każdemu. Doskonale sprawdzać się będą bajki i filmy familijne, w których akcja jest dynamiczna, jednak nie ma przemocy i strasznych scen. Warto wybrać zabawne filmy, które rozśmieszają, a dzięki temu poprawiają nastrój i rozluźniają atmosferę między wszystkimi domownikami.

Gdzie można wyjechać w weekend majowy z dzieckiem?

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend majowy z dzieckiem? Najlepiej zabrać ze sobą malucha w piękne i ciche miejsce. Wycieczka samochodowa i zwiedzanie z dziećmi może być dla nich przygodą, która zostanie w ich pamięci na długo czas. Doskonale sprawdzają się miejsca, gdzie można naprawdę dużo zobaczyć, na przykład:

  • Wieliczka,
  • Park Łazienkowski w Warszawie,
  • Pałac i ogrody w Wilanowie,
  • Stare miasto w Zamościu,
  • Morskie Oko,
  • Sarnia Skała.

Nie trzeba wybierać się daleko, można zdecydować się na wyjazd do pobliskiego lasu, w którym dzieci będą mogły bawić się pośród drzew i natury. To dobry sposób na wyciągnięcie maluchów na świeże powietrze, co będzie miało doskonały wpływ na ich samopoczucie i zdrowie.

Jak spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu w weekend majowy?

Chcesz zachęcić dzieci do spędzania więcej wolnego czasu na świeżym powietrzu? W takim razie zdecyduj się na zabawy, które można rozpocząć poza domem. Doskonałym pomysłem są wycieczki rowerowe, zabawa w berka, która jest ponadczasowa i znana dzieciom od wieków. Możecie całą rodziną zdecydować się na granie w kalambury. Wystarczy nieco kreatywności i oczywiście wyższa temperatura i słoneczny dzień, a dzieci z miłą chęcią spędzą cały dzień na zewnątrz z dala od telefonów, telewizorów i komputerów. Długi weekend majowy jest doskonałą okazją na to, by nieco zbliżyć się całą rodziną do siebie. Wykorzystaj ten wolny czas i spędź go z najb

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *