Przygotowania do ślubu dla wielu osób mogą być bardzo stresujące. Warto wiedzieć, że przez ten czas przyszli małżonkowie muszą zmagać się z kilkoma sporymi wydatkami. Niestety, ale przygotowanie budżetu, a co więcej zadbanie o to, by na wszystkie akcesoria ślubne zostało wydane dokładnie tyle ile zakładali narzeczeni, przy planowaniu ślubu wcale nie jest tak łatwe jak może się wydawać. Przekonaj się na jakie wydatki musicie się przygotować, a także jak nie wydać za dużo.

Suknia ślubna i strój dla Pana Młodego – ile można przeznaczyć na ubrania dla przyszłych małżonków?

Jednym z największych wydatków, na który trzeba się przygotować są stroje dla przyszłych małżonków. Kobieta zazwyczaj decyduje się na zamówienie sukni ślubnej w salonie, by mieć pewność, że zostanie ona uszyta na miarę i będzie przygotowana na czas. Jednak trzeba liczyć się z tym, że nowa suknia ślubna kosztować będzie od 2500 do 12000 złotych. Oczywiście można kupić droższe suknie, jednak na takie rozwiązanie decyduje się niewiele panien młodych. Garnitur dla mężczyzny również nie jest tani. Na strój dla Pana młodego trzeba wydać do 3000 do 10 000 złotych.

Sala weselna – co wlicza się w koszt jej wynajęcia?

Kolejnym i niemal podstawowym wydatkiem na wesele jest koszt za wynajęcie sali weselnej. Warto wiedzieć, że w większości przypadków w całą kwotę wliczona jest cena za talerzyk każdej zaproszonej osoby, a także dekoracje stołu, czy przygotowania dań zarówno ciepłych, jak i podawanych na chłodno. Ten wydatek uzależniony jest w dużym stopniu od tego jak wiele osób zostanie zaproszonych na wesele. Jeśli ma to być kameralne spotkanie to można liczyć się z wydatkiem od 5000 do 15000 złotych. Jeśli jednak zaproszeni zostaną nie tylko najbliżsi, ale również znajomi i daleka rodzina to wynajęcie sali i catering może kosztować nawet powyżej 80 000 złotych.

Samochód dla Pary Młodej – ile można na niego wydać?

Wydatek, na który decyduje się wiele osób planujących ślub to wynajęcie samochodu na dzień ślubu. Warto wiedzieć, że w tym przypadku kwota jaką trzeba wydać na wypożyczenie samochodu uzależniona jest od kilku aspektów. Po pierwsze liczy się to, czy auto zostaje wynajęte razem z kierowcą. Jeśli tak to cena za usługę od razu wzrasta. Znaczenie ma również rodzaj samochodu. Im nowszy i wyjątkowy samochód tym wyższe są ceny.

Dekoracje ślubne – warto kupić, czy lepiej wypożyczyć?

Dekoracje na ślub to kolejny wydatek, o którym nie można zapomnieć. Dzięki nim klasyczna sala weselna może stać się wyjątkowa i doskonale dopasowana do oczekiwań Pary Młodej. Warto wiedzieć, że można zdecydować się na wypożyczenie dekoracji ślubnych. Jednak lepszym rozwiązaniem jest ich kupienie, a następnie wypożyczenie lub sprzedanie.

To jedynie niektóre z wydatków, jakie trzeba zawrzeć podczas planowania budżetu. Do tego dochodzi zamówienie zaproszeń, a także papeterii ślubnej. Konieczne jest również zapłacenie w kościele lub urzędzie stanu cywilnego za przeprowadzenie ceremonii zaślubin.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *