Sezon wakacyjny coraz bliżej, dlatego wiele osób zaczyna zastanawiać się, jak podróżować z dzieckiem i jak się do tego przygotować. Pierwsze wyprawy samochodem z małym dzieckiem mogą wydawać się prawdziwym wyzwaniem. Pojawia się pytanie, jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort malucha w trakcie podróży, a także w jaki sposób przewijać malucha podczas jazdy samochodem. Istnieje wiele kwestii, które należy rozwiązać przed wyruszeniem w długą trasę. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się wszystkiego, co najważniejsze.

Akcesoria niezbędne w samochodzie z dzieckiem

Zastanawiasz się jak wyposażyć i przygotować samochód do podróży z dzieckiem. Jednym z ważniejszych elementów jest oczywiście fotelik samochodowy, w którym dziecko zajmować będzie bezpieczną i prawidłową pozycję. Bardzo ważne jest to, by wybrany fotelik miał atesty i certyfikaty, które potwierdzają, że jest to produkt bezpieczny i testowany. Doskonale sprawdzają się modele z bazą, dzięki której możliwe jest obracanie fotelika w wybranym kierunku. To sprawia, że maluch może siedzieć przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Może również zająć pozycję boczną, co ułatwi rodzicowi opiekę. Lepiej wybierać modele pochodzące ze sklepów, by mieć pewność, że nie mają żadnej wady, a dodatkowo objęte są gwarancją.

Jak przewijać dziecko w samochodzie?

Małe dzieci w wieku niemowlęcym potrzebują przewijania średnio kilka razy dziennie. Jeśli podróż jest długa to zdarzyć się może, że konieczne będzie przewinięcie malucha w samochodzie. Warto pamiętać, że podczas tego należy zachować ostrożność. Nie można pozwolić, by maluch został przewijany, kiedy samochód pozostaje w ruchu. Jeśli zdarzy się potrzeba zmiany pieluchy najlepiej znaleźć miejsce na parkingu i dopiero wtedy przejść do przewijania. Dzięki temu warunki są najlepsze i zachowane jest bezpieczeństwo. Do przewinięcia potrzebne będą oczywiście wszystkie akcesoria takie jak:

  • Czysta pielucha.
  • Woreczek na starą pieluchę.
  • Mokre chusteczki.
  • Krem lub puder na skórę.

Warto również zabrać ze sobą turystyczny przewijak, dzięki czemu przy zmianie pieluchy nie trzeba się obawiać, że wnętrze samochodu zostanie zabrudzone. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są wózki dziecięce Insevio, w których zestawie znajduje się torba z wyposażeniem. Dostępny jest w niej przewijak turystyczny, a także wiele innych gadżetów, dzięki który spacerowanie i podróżowanie będzie dla dziecka i rodziców komfortowe.

W jaki sposób zadbać o wygodę dziecka w samochodzie?

Długa trasa jest męcząca dla doświadczonych kierowców. Nie ma więc co dziwić się, że po kilku godzinach podróży dziecko zaczyna marudzić. Może mu być niewygodnie lub pojawia się po prostu znużenie. Dla komfortu malucha warto zadbać, by szyby w samochodzie były przysłonięte siatką przeciwsłoneczną. Dzięki temu nie pojawi się problem z przegrzaniem. Najlepiej, by w samochodzie została ustawiona temperatura nieprzekraczająca 21 stopni Celsjusza. Dzięki temu maluch nie zmarznie i nie zapoci się nadmiernie. Konieczne jest zabranie wody, mleka i pokarmu, którym maluch jest karmiony. Jeśli mama nadal karmi piersią to podczas posiłku warto zrobić postój.

Urozmaicanie długiej trasu z dzieckiem

Przerwy na długiej trasie są wskazane nie tylko wtedy, gdy dziecko jest na pokładzie pojazdu. Warto więc robić sobie postoje przynajmniej co dwie godziny. Dzięki temu maluch będzie mógł zmienić pozycję, a rodzice rozprostują nogi. To dobry czas na skorzystanie z toalety i posilenie się przed kolejnym startem.

Do samochodu z dzieckiem warto zabrać ulubione zabawki, książki i wybrać spokojną muzykę, dzięki której maluch będzie wyciszony i spokojniejszy. Często bywa tak, że płynna jazda działa na dziecko uspokajająco i usypiająco, więc jest szansa, że maluch prześpi większość drogi.

Podróżowanie z dzieckiem, tak jak każdy pierwszy raz jako rodzic jest stresujące, jednak przy odpowiednim podejściu jest to bardzo proste i wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy, że wszyscy będziecie wypoczęci, zabierzecie ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria, a podróż minie w miłej atmosferze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *