Planujesz wakacje, ale chcesz ze sobą zabrać czworonożnego przyjaciela? Zastanawiasz się, jak zaplanować wakacje z psem? W Polsce istnieją miejsca, gdzie można swobodnie poruszać się z czworonożnym pupilem, a co więcej czekają Was tam bardzo ciekawe atrakcje. Nie musisz zostawiać swojego pupila w domu, nawet jeśli wybierasz się na długi urlop. Przekonaj się, jakie są miejsca, w których można miło spędzić czas nie tylko z rodziną, ale również ukochanym zwierzakiem. To zaskakujące, jak wiele jest takich miejsc!

Czemu warto spędzać wakacje z psem?

Zdaniem specjalistów i treserów zwierząt podróżowanie z psem pomaga nawiązać lepszy kontakt z czworonożnym członkiem rodziny. W domowych warunkach, kiedy codziennie wyruszamy do pracy nie jest to łatwe, dlatego urlop idealnie nadaje się do pogłębienia wiedzy o swoim zwierzaku, a nawet próbie jego wytresowanie. Wydawać się może, że podróżowanie z psem, to nie lada wyzwanie, jednak istnieje wiele miejsc, gdzie można zabrać ze sobą pupila i dobrze się z nim bawić. Wystarczy dobrze się do tego przygotować, a czas spędzony z psem będzie naprawdę przyjemny i relaksujący.

Na jakie szlaki można zabrać ze sobą pas?

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela doskonale zdaje sprawę z tego, że najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu z psem, jest wybranie się w długa wędrówkę. Wydawać się, że nie ma nic prostszego, a jednak w Polsce znajdują się 23 parki narodowe. Jednak do większości z nich nie można wchodzić z psem, co niestety znacząco utrudnia wybranie odpowiedniej trasy, gdzie możesz wybrać się z rodziną i psem. Poniżej znajduje się lista parków narodowych, do których możesz zabrać ze sobą psa:

  • Świętokrzyskim,
  • Kamionowskim,
  • Magurskim,
  • Wielkopolskim,
  • Ojcowskim,
  • Karkonoskim.

Wodne kurorty dla rodzin z psem

Latem, kiedy dni mogą być naprawdę upalne, warto spędzić czas z psem nad wodą. Oczywiście nie musicie spędzić całego dnia na kąpieli w morzu lub jeziorze. Doskonale sprawdzają się spływy kajakiem. To idealny sposób na to, by sprawdzić, jak zachowuje się Twój pies w stresujących sytuacjach. Dodatkowo przekonasz się, jak czworonożny przyjaciel reaguje na wodę. To może być dla was wspaniała zabawa. Pamiętaj jednak, by na początku spływy kajakiem były krótkie, by pies nie zniechęcił się za pierwszym razem. Nie zapominaj również, że nie można niczego robić na siłę. Jeśli widzisz, że Twój pupil boi się wody i nie chcę spędzać w niej czasu, nie zmuszaj go do tego. Wakacje mają być relaksujące nie tylko dla Ciebie, ale również dla zwierzęcia.

Wakacje z psem – o czym nie możesz zapomnieć?

Wybierając się na wakacje z psem nie możesz zapominać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze zawsze sprzedaj po swoim psie. Trzymaj przy sobie foliową reklamówkę i rękawiczki, dzięki czemu w każdej chwili będziesz mogła posprzątać po swoim pupilu. Po drugie nie spuszczaj ze smyczy pas, nawet gdy jesteś pewna, że jest łagodny. Zwierzęta różnie reagują na każdego człowiek, a innym niekoniecznie może podobać się fakt, że obce zwierzę chodzi wolno. Przed wyjazdem upewnij się, że miejsce, do którego się wybierasz jest przyjazne zwierzętom i nie ma w nim zakazu wprowadzania psów

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *