Zbliża się sezon urlopowy, w którym coraz więcej osób wybiera się na wakacje, Jest to najlepszy czas na to, by odpocząć i spędzić więcej czasu z rodziną. Jednak przygotowania do wyjazdu mogą trać nieco dłużej, niż może się wydawać, szczególnie jeśli rodzice wybierają się na wakacje z dzieckiem. W takim wypadku trzeba się dobrze przygotować, by móc zadbać o komfort i bezpieczeństwo malucha. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Przygotuj samochód – zadbaj o bezpieczeństwo malucha

Na samym początku trzeba sprawdzić, czy wnętrze samochodu jest przygotowane do jazdy z dzieckiem w roli pasażera. Warto pamiętać, że najbezpieczniejsze miejsce dla malucha w każdym wieku jest tylne siedzenie w samochodzie. To właśnie tam powinien zostać ustawiony fotelik dziecięcy. Jeśli jednak nie ma innej możliwości i dziecko musi zająć miejsce na przednim fotelu konieczne jest odłączenie poduszki powietrznej, by nie wystrzeliła w razie kolizji lub wypadku. Zderzenie malucha z poduszką powietrzną może prowadzić do wielu poważnych obrażeń. Kolejnym szczegółem, o którym warto pamiętać jest oczywiście fakt, że fotelik powinien zostać zamontowany na stacji. Dzięki temu rodzice będą mogli przekręcać fotelik  dowolną stronę. To zdecydowanie ułatwi zachowanie bezpieczeństwa w czasie jazdy, a co więcej pozwoli na komfortowe opiekowanie się dzieckiem.

Pamiętaj o atrakcjach – nie pozwalaj dziecku na nudę

Wybierając się z dzieckiem w daleką podróż samochodem warto pamiętać o tym, by zabrać ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze zabawki i akcesoria, Maluch podczas długiej trasy może zacząć marudzić, a nawet płakać. To może być uciążliwe dla kierowcy, który musi skupić się na prowadzeniu samochodu, a także wyczerpujące dla malucha, które zacznie się męczyć w takich warunkach. Warto więc zabrać ze sobą ulubione zabawki, a także osłonkę na okno. Dzięki temu maluch będzie mógł się bawić, a nawet zasnąć w czasie podróży. 

Zabierz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy

Podróż z dzieckiem samochodem wymaga pewnego zaopatrzenia, Rodzic, który będzie zajmować miejsce przy foteliku dziecka musi mieć pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria, które przydać się mogą do sprawowania opieki nad maluchem. Potrzebne będą akcesoria do przebierania i przewijania. Przy tym warto zaznaczyć, że pieluchę można zmieniać jedynie na postoju w bezpiecznych warunkach. Warto zabrać ze sobą ubranko na zmianę, jeśli to, które dziecko ma na sobie się zabrudzi. Nie można zapomnieć o przekąskach oraz napoju, które dziecko może pić. Jeśli jednak maluch nadal karmiony jest piersią, to w czasie posiłku również lepiej się zatrzymać.

Pamiętając o tych kilku zasadach można zadbać o to, by podróżowanie z dzieckiem stało się łatwe i przyjemne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *