Spacerowanie z dzieckiem jest niezwykle ważne i ma ogromny wpływ na jego rozwój. To właśnie dlatego zalecane jest tak częste i regularne spacerowanie z maluchem. Każdego dnia warto wyjść z dzieckiem na zewnątrz, by cieszyć się świeżym powietrzem i wieloma innymi korzyściami, jakie niesie ze sobą spacerowanie. Przekonaj się razem z nami, w jaki sposób spacerowanie wspomaga rozwój, a także, jak zadbać o komfort malucha w czasie jego trwania.

Jak świeże powietrze dba o rozwój dziecka?

Zdaniem specjalistów przebywanie na świeżym powietrzu może korzystnie wpłynąć na rozwój malucha. Po pierwsze na spacerze organizm malucha ma stały dopływ do świeżego powietrza, co dba o dobre dotlenienie. To ma ogromne znaczenie dla rozwoju układu nerwowego i mózgu. Dzięki temu maluch znacznie lepiej reaguje na bodźce, poprawia się również jego kondycja. Po drugie dopływ świeżego powietrza sprawia, że maluch łatwiej będzie zasypiać i lepiej będzie mu się spać. Czemu jest to takie ważne? Sen w pierwszych miesiącach życia dziecka pozwala na rozwój i regenerację całego organizmu. To właśnie dlatego maluchy w ciągu pierwszego roku życia potrzebują od osiemnastu do dwunastu godzin snu w ciągu doby.

Otoczenie i kolory na spacerze korzystnie wpływają na rozwój zmysłu wzroku

Przez pierwsze miesiące życia dziecka zmysł wzroku intensywnie się rozwija. Jednak, by było to możliwe konieczne jest dostarczanie odpowiednich bodźców. Jednym z nich jest przedstawianie dziecku, rzeczy, które mają żywe i intensywne kolory. Warto wybierać się z dzieckiem na spacer w wózku, ponieważ maluch na zewnątrz może obserwować wiele przedmiotów o różnorodnej kolorystyce, formacie i strukturze. W ten sposób zmysł wzroku pracuje intensywnie i szybko się rozwija. Oczywiście warto pamiętać, że w pierwszych tygodniach od razu po urodzeniu pole widzenia malucha jest bardzo okrojone, a to co widzi jest zamazane, niczym za mgłą.

Jak zadbać o wygodę dziecka w czasie spaceru?

Wygoda zapewniona dziecku na spacerze sprawi, że maluch będzie w stanie cieszyć się z tych momentów na świeżym powietrzu, a także czerpać z tego jeszcze większe korzyści. To właśnie dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego wózka dziecięcego, który będzie zapewniać najwyższy komfort maluchowi przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia dziecka. Warto zdecydować się na wózek dziecięcy z materacykiem, który wykonany jest z materiałów elastycznych i przewiewnych. Dzięki temu materacyk będzie doskonale dopasowywać się do ciała dziecka, co zadba o jego prawidłową pozycję. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, by gondola była wentylowana, co zmniejszy ryzyko nadmiernej potliwości. Wentylowana Gondola w wózku będzie dbać utrzymanie prawidłowej temperatury, co zadba o to, by maluch się nie przegrzał. Jest to szczególnie ważne latem – w najbardziej upalne dni. Obecnie dostępne są wózki dziecięce Insevio, w których zastosowany został innowacyjny system wentylacji gondoli, który jednocześnie zapewnia dziecku większe pole widzenia. Dzięki temu dziecko bez względu na to, czy leży na pleckach, czy brzuszku może obserwować świat.

Jaki powinien być idealny wózek dziecięcy?

Dziecko już niebawem pojawi się na świecie, a może przygotowujecie się do pierwszego spaceru i stoicie przed wyborem wózka dziecięcego? Jeśli tak to koniecznie zdecydujcie się na model praktyczny, lekki i funkcjonalny. Bardzo ważne jest to, by opony w wózku były wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą doskonale radzić sobie nawet na trudnej i nierównej nawierzchni. Potrzebna jest również blokada kół, czyli hamulec, dzięki któremu zatrzymany wózek nie zmieni swojej pozycji. Jest to szczególnie ważne, gdy na spacerze robicie postój, a wózek umieszczony jest na wzgórzu, schodach ruchomych lub innej niestabilnej nawierzchni. Polecane są modele, w których istnieje możliwość wymiany gondoli na siedzisko spacerówki. Dzięki temu pierwszy model wózka będzie służyć dziecku nie tylko przez kilka miesięcy, ale również lat. To duża oszczędność i wygoda.

Mając ze sobą idealny wózek dziecięcy możesz mieć pewność, że każda wyprawa z dzieckiem stanie się czystą przyjemnością dla Ciebie i malucha. Dodatkowo zadbasz o komfort i bezpieczeństwo bez względu na to, czy wybieracie się na spacer po ogrodzie, parku, czy mieście.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *