Pogoda na zewnątrz staje się coraz łaskawsza, dzięki czemu częściej można wybierać się na spacer z dzieckiem. Warto jednak pamiętać, że początki wiosny mogą zaskakiwać przymrozkami i zdradliwym wiatrem. Koniecznie przekonaj się, jak przygotować się na spacerowanie z dzieckiem o tej porze roku, by nie narazić malucha na przegrzanie lub przewianie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się, co będzie Ci potrzebne.

Jakie akcesoria zabierać ze sobą na spacer z dzieckiem?

Wybierając się na spacer z dzieckiem nie można zapomnieć o tym, że w trakcie wyprawy może okazać się, że konieczne jest przewinięcie malucha, nakarmienie lub zmienienie ubranka. To właśnie dlatego wychodząc z domu z dzieckiem warto mieć przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria do opieki nad maluchem. Co może okazać się potrzebne?

 • Pielucha jednorazowa do przewinięcia malucha,
 • Puder do pupy lub zasypka i krem,
 • Mokre chusteczki,
 • Pielucha tetrowa,
 • Body na zmianę,
 • Zapasowy kocyk na wypadek gdyby zrobiło się chłodniej,
 • Napój dla siebie i dziecka,
 • Wkładki laktacyjne,
 • Ulubiona zabawka dziecka,
 • Telefon,
 • Klucze,
 • Portfel.

Chcąc zabrać ze sobą te wszystkie rzeczy trzeba mieć ze sobą pojemną torbę, w której zmieszczą się akcesoria dla dzieci i Ciebie. Warto zdecydować się na torbę, która dopasowana jest do wózka dziecięcego, dzięki czemu będzie pasować do kompletu. Dodatkowo warto wiedzieć, że torby na spacer są bardzo praktyczne i wygodne. Można je założyć jak plecak, przełożyć przez ramię lub zaczepić o rączkę wózka.

Jaki jest najlepszy wózek dziecięcy?

Jeśli niebawem zacznie się sezon na spacerowanie z dzieckiem warto zacząć zastanawiać się nad wyborem wózka dziecięcego. Doskonale sprawdzają się modele, które można zmienić na spacerówkę dziecięcą. Wózek dziecięcy dwa w jednym jest tańszym rozwiązaniem, a co więcej będzie służyć dziecku przez pierwsze lata jego życia. Wiosną temperatura może zaskakiwać, jednak nie można zapomnieć o tym, że taka pogoda o tej porze roku jest bardzo zdradliwa. Dziecko powinno być ciepło ubrane, ale jednocześnie trzeba zadbać o to, by nie doszło do przegrzania. Komfort termiczny może zapewnić wentylowana gondola, w którą wyposażone są wózki Insevio Dolphin. Dzięki niej możliwe jest utrzymanie temperatury w gondoli na optymalnym poziomie. Można więc mieć pewność, że maluchowi nie będzie za gorąco, nawet w najbardziej upale dni. 

Warto również zwrócić uwagę na zabezpieczenia w wózku. Bardzo ważne jest to, czy model wyposażony jest w hamulec, którym można zablokować koła. Jest to szczególnie ważne w czasie postoju, a także podczas poruszania się metrem lub wchodząc z wózkiem na ruchome schody.

Jak ubrać dziecko na spacer wiosną?

Przygotowując się na spacer z dzieckiem w sezonie wiosennym warto zastanowić się, jak powinno być ubrane maleństwo. Najlepiej wybierać przewiewne, ale ciepłe ubranka. O tej porze roku lepiej zakładać maluchowi kurtkę, która może być rozpięta. Pod spód najlepiej zakładać ubrania dziecięce warstwami, by możliwe było usunięcie jednej z nich, jeśli okaże się, że jest naprawdę ciepło. Warto zadbać o to, by szyja i plecki malucha były dobrze osłonięte. Z czapeczki można zrezygnować jeśli temperatura jest wysoka, a na zewnątrz nie ma dużego wiatru.

Jak często wychodzić na spacer z dzieckiem?

Częste spacerowanie z dzieckiem ma duży wpływ na jego rozwój. Czas spędzony na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na rozwój i sprawia, że dziecko szybciej zasypia. Dodatkowo jest to sposób na usprawnienie procesów rozwoju układu nerkowego oraz zmysłu wzroku. To właśnie dlatego zaleca się częste spacerowanie z dzieckiem. Najlepiej wybierać się na spacer z maluchem przynajmniej raz dziennie. To jak długo powinna trwać taka wyprawa zależy od pogody i wieku dziecka. Im starszy jest maluch, tym dłużej powinna trwać aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Kierując się wyżej wymienionymi zasadami możesz mieć pewność, że przygotujesz do spaceru zarówno siebie, jak i dziecko.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *