Wybranie idealnego kostiumu kąpielowego dla przyszłej mamy nie jest łatwe. Wszystko zależy od tego w jak zaawansowanej ciąży kobieta wybiera się na wakacje lub basen. Warto pamiętać o tym, by zadbać o swój komfort  podczas noszenia tego elementu garderoby. Chcesz dowiedzieć się jakie kostiumy są najlepsze dla kobiet w ciąży? Zastanawiasz się jak je wybrać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Czy kobiety w ciąży powinny nosić kostiumy kąpielowe?

Wydawać się może, że przyszłe mamy powinny zrezygnować z noszenia tego rodzaju elementów garderoby. Jednak większy brzuszek i rozwijające się dziecko wcale nie sprawiają, że kobiety muszą rezygnować z przyjemności. Oczywiście nosząc kostium należy zachować ostrożność, ale nie ze względu na strój, ale sytuacje, w których się go nosi. Panie najczęściej zakładają kostium wybierając się na basen. Pływanie jest aktywnością wskazaną dla przyszłych mam, ale trzeba się oszczędzać, ponieważ nadmierna aktywność fizyczna i przemęczanie się nie jest bezpieczne, ani dla kobiet w ciąży, ani dla rozwijającego się malucha. Strój ten noszony jest również na plaży. Opalanie w ciąży nie jest zabronione, ale zbyt długie przebywanie na słońcu może doprowadzić do powstawania przebarwień na skórze lub przyśpieszenia krążenia krwi, co może prowadzić do krwawienia.

Lepiej kupić kostium jednoczęściowy, czy dwuczęściowy?

Wiele przyszłych mam zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na kupienie kostiumu jednoczęściowego, czy dwuczęściowego. Najczęściej panie decydują się na jednoczęściowy kostium, ponieważ jest on wygodniejszy. Nie trzeba przejmować się wbijającymi się majteczkami w większy brzuszek. Dodatkowo materiał zasłaniający brzuszek to doskonała ochrona przed słońcem. Można w ten sposób dbać nie tylko o swój komfort, ale również bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę wybierając kostium kąpielowy dla przyszłej mamy?

Wybierając kostium kąpielowy warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów jest wykonany. Powinien być elastyczny i wyróżniać się doskonałą szczelnością. Polecane są kostiumy w ciemniejszych kolorach, które nie prześwitują i można się w nich czuć komfortowo i swobodnie. Nie można zapomnieć o rozmiarze, który powinien być doskonale dopasowany do ciała. Kostium nie może być za ciasny, ponieważ może powodować ucisk na skórze i osłabiać krążenie.

Wydawać się może, że wybranie idealnego kostiumu kąpielowego dla kobiety w ciąży jest trudne. Jednak obecnie na rynku pojawia się coraz więcej propozycji, które dbają o komfort i spełniają potrzeby każdej przyszłej mamy. Możesz więc bez trudu zdecydować się na kostium na plażę lub na basen, w którym zadbasz o swoją aktywność w czasie tych wspaniałych kilku miesięcy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *