Wybór idealnego wózka dziecięcego nie jest łatwy. Problem pojawia się szczególnie wśród osób, które po raz pierwszy zostają rodzicami. Jednak i opiekunowie kilku maluchów mogą mieć teraz trudności, ponieważ z każdym sezonem na rynku pojawiają się nowości sprawiające, że nad wyborem tego elementu wyprawki dziecięcej trzeba się nieco dłużej zastanowić. Chcesz wiedzieć jakie cechy ma najlepszy wózek dziecięcy i jak go wybrać? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Wózek dziecięcy powinien być wygodny dla malucha

Wózek dziecięcy jest przede wszystkim dla malucha. To więc oznacza, że musi dbać o bezpieczeństwo i wygodę malucha w czasie spaceru. Bardzo ważne jest więc, by gondola, w której umieszczone zostanie dziecko była wentylowana i przewiewna. Dzięki temu nie trzeba się przejmować, że maluch zapoci się nadmiernie. Ryzyko nadmiernego zapocenia znacząco zmaleje, ponieważ gondola będzie wentylowana, a co za tym idzie w jej wnętrzu zostanie utrzymana prawidłowa temperatura. Kolejnym aspektem na który warto zwrócić uwagę jest pole widzenia, jakie dziecko ma w wózku. Doskonale sprawdzają się modele, które z tyłu mają możliwość rozpięcia gondoli i demontażu grubszego materiału. Dzięki temu dziecko przez siateczkę będzie widzieć otoczenie zarówno w pozycji na plecach, jak i brzuchu. Obserwowanie otoczenia na spacerze ma bardzo dobry wpływ na rozwój malucha. Takie bodźce wspomagają rozwój układu nerwowego i zmysłu wzroku.

Wybierając wózek dziecięcy nie można zapomnieć o jego najważniejszym wyposażeniu, czyli materacyku, na którym będzie leżeć maluch. Najlepiej, by był on wykonany z wysokiej jakości pianki, która doskonale dopasowuje się do kształtu i ruchów ciała dziecka.  W ten sposób można mieć pewność, że maluch będzie przybierać prawidłową pozycję. W wózkach takich jak Wind materacyk wyposażony jest w miarkę, dzięki której rodzice mogą sprawdzać, czy dziecko rośnie odpowiednio do swojego wieku.

Wózek dziecięcy powinien dbać o wygodę rodziców

Oczywiście najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo dziecka. Jednak nie można zapominać o swoich potrzebach. Prowadzenie wózka dziecięcego nie może być męczące. Najlepiej zdecydować się na modele, które są lekkie, dzięki czemu można je bez problemu wnosić i znosić po schodach. To jednak nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę. Kolejnym aspektem jest długość i wysokość rączki do prowadzenia wózka. Nie może być ona za długa lub za niska. Jej wysokość i długość wpływają na to, jaką pozycję przybierają opiekunowie podczas prowadzenia spacerówki. Plecy powinny być proste i utrzymane w prawidłowej pozycji, by nie trzeba było przyjmować pozycji pochylonej. Warto zdecydować się na modele, które wyposażone są w rączkę teleskopową. Dzięki temu można dopasować jej długość i wysokość do własnych potrzeb.

Najlepszy wózek dziecięcy jest praktyczny i prosty w obsłudze

Wiele osób obawia się, że wybrany wózek będzie trudny w obsłudze, złożeniu lub rozłożeniu. Warto jednak wiedzieć, że obecnie wózki dziecięce stworzone są w taki sposób, by ich składanie i obsługa była intuicyjna. Decydując się na modele dwa w jednym można bez trudu zmienić gondolę na siedzisko do spacerówki. Taka zmiana jest bardzo łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Tak samo proste jest założenie blokady na koła lub wydłużenie rączki. Z tymi wszystkimi zadaniami każdy może poradzić sobie bez żadnego problemu.

Wózki dziecięce, które są trwałe

Nie można zapominać o tym, że wózek dziecięcy ma służyć rodzicom i maluchowi przez kilka miesięcy. Możliwe, że przyda się również kiedy na świecie pojawi się kolejne dziecko w rodzinie. Warto więc zdecydować się na takie modele, które stworzone są z wysokiej jakości materiałów. Polecane są wózki, których gondola i materiał spacerówki stworzone są z tkanin wyróżniających się odpornością na negatywne działanie promieni słonecznych i wodę. Dzięki temu można mieć pewność, że tkanina nie wyblaknie i nie straci swojego pięknego koloru.

Te wszystkie cechy posiadać może wózek dziecięcy dla Twojego malucha. Zdecyduj się na najlepszy model wózka dziecięcego dwa w jednym, który jest dopasowany do potrzeb dzieci i rodziców.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *