Torba do szpitala dla przyszłej mamy powinna spełniać określone wymogi. W torbie powinny zmieścić się rzeczy potrzebne w czasie porodu, po porodzie nie tylko dla mamy, ale również dla noworodka. Tak więc powinna być pojemna i praktyczna, by wszystkie rzeczy były uporządkowane, a znalezienie tego, co jest Ci potrzebne było łatwe. Przekonaj się razem z nami jaką torbę do szpitala najlepiej wybrać!

Idealna torba do szpitala – cechy

Najlepsza torba do szpitala dla przyszłej mamy powinna być przede wszystkim pojemna. Najlepiej, by miała wiele kieszonek i przegródek. Liczy się również to, by wykonana była z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na zabrudzenia różnego rodzaju. Najlepiej, by była łatwa do utrzymania w czystości. Oczywiście każda kobieta pragnie również, by torba do szpitala estetycznie wyglądała. Przecież nie codzienne wybieramy się na porodówkę, by powitać nasze nowo narodzone dziecko na świecie w swoich ramionach.

Duża i pojemna torba dla mamy do szpitala

Ważne jest to, by torba dla mamy do szpitala była duża i pojemna. Najlepiej, by była wyposażona w kilka kieszonek i przegródek, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie umieścić w niej wszystkie niezbędne rzeczy, tak, by były posegregowane na te przygotowane na poród, po porodzie i dla dziecka. Nie można również zapomnieć o tym, by torba miała długie uchwyty do trzymania. Idealnie sprawdzi się taka, którą można przewiesić przez ramię.

Jak spakować torbę do szpitala?

Ważne jest nie tylko jak zbudowana jest torba, ale przede wszystkim, jak się w nią spakować. Każda przyszła mama powinna wiedzieć, co powinno znajdować się na wierzchu, a co można zapakować głębiej. Na wierzchu powinny znajdować się dokumenty i wyniki badań, które każda kobieta powinna mieć przy sobie przy porodzie. Od razu pod nimi należy trzymać koszule i akcesoria, które są niezbędne w czasie porodu. W bocznych kieszeniach najlepiej spakować wodę, przekąski, ładowarkę do telefonu oraz słuchawki, czyli drobiazgi i pożywienie, które potrzebne Ci będą w czasie porodu. Dodatkowo na wierzchu warto ułożyć jedno ubranko dziecka, w które maluch zostanie ubrany po narodzinach.

Niżej należy zapakować rzeczy, które potrzebne są kobiecie po porodzie. To koszule, bielizna, klapki, ręczniki, kosmetyki i produkty pierwszej potrzeby po porodzie. Na tym samym poziomie powinny znaleźć się ubranka i kosmetyki dla malucha.

Kiedy spakować torbę do szpitala?

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej spakować torę do szpitala? Zdaniem położnych najlepszym okresem na skompletowanie i spakowanie wyprawki dla mamy i noworodka do szpitala jest 32-36 tydzień ciąży.

Torba jest jednym z ważniejszych elementów wyprawki do szpitala. Jeśli zostanie dobrze skompletowana, to kobieta poczuje się bezpiecznie i komfortowo w szpitalu w czasie i po porodzie. Lepiej wcześniej spakować torbę do szpitala, by uniknąć stresu, jeśli akcja porodowa zacznie się w nieoczekiwanym momencie, a Ty nie będziesz gotowa na wyjazd.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *