Wybranie zaproszeń na ślub nie jest łatwe i wiele przyszłych par młodych ma z tym ogromny problem. To papeteria ślubna, która powinna być dopasowana do stylistyki wesela i dekoracji. Warto, by zaproszenie było personalizowane i doskonale dopasowane do Pary Młodej, dzięki czemu goście zachowując je na pamiątkę zawsze będą mieć w pamięci wyjątkową chwilę składania przysięgi małżeńskiej oraz Waszego wesela. Przekonaj się, jak wybrać, a także kiedy zamówić zaproszenia na ślub? Przygotowaliśmy praktyczny poradnik o papeterii ślubnej, dzięki któremu ułatwimy Wam ten trudny wybór.


Jak wybrać zaproszenia na ślub?


Przy wyborze zaproszeń należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze liczy się stylistyka i kolorystyka. Najlepiej by była ona dopasowana do motywu przewodniego ślubu i wesela. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wszystkie dodatki na ślubie będą do siebie idealnie pasować. Nie można zapomnieć również o sprawdzeniu jakości papieru. Powinien być gładki i o wysokiej gradacji, dzięki czemu będzie twardy i mniej narażony na zagniecenia i zniszczenia. Wybierając zaproszenia ślubne wykonane z wysokiej jakości papieru możecie mieć pewność, że staną się one piękną pamiątką dla Was i całej rodziny. Bardzo ważne jest to, czy zaproszenia będą jednokartkowe, otwierane, czy w składane na kilka razy. Wszystkie te aspekty powinniście dopasować do Waszych indywidualnych upodobań, dzięki czemu papeteria ślubna będzie idealnie dopasowana do Was!

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Jednym z pytań, które zadają sobie Pary Młode jest „kiedy zamówić zaproszenia ślubne?” Najlepiej zacząć wybieranie i zamawianie dziewięć lub siedem miesięcy przed wyznaczonym terminem ślubu. Większość zamówień realizowana jest w przeciągu czterech – dwóch miesięcy. Jednak należy pamiętać o tym, że zawsze możliwe są drobne opóźnienia. To właśnie dlatego lepiej zamówić zaproszenia na ślub wcześniej, by nie stresować się później, że nie dotrą na czas.


Jakie informacje umieścić w zaproszeniu na ślub?

Pary Młode zastanawiają się również, jakie informacje koniecznie należy umieścić w zaproszeniach ślubnych. To papeteria ślubna informująca gości o ślubie i weselu, a także o tym, gdzie uroczystości się odbędą. Tak więc w zaproszeniu nie może zabraknąć informacji o:


• Parze Młodej – konieczne jest podanie imion i nazwisk.
• Kto jest zapraszany – imiona i nazwiska osób zapraszanych oraz informacje o możliwości przyprowadzenia osoby towarzyszącej lub dzieci.
• Miejsce i data ślubu – konkretny adres miejsca, w którym odbędzie się uroczyste składanie przysięgi małżeńskiej oraz data, w której odbędzie się ślub.
• Miejsce i czas rozpoczęcia wesela — adres miejsca, w którym odbędzie się ślub oraz czas rozpoczęcia zabawy.
• Nocleg – jeśli Para Młoda zdecydowała się na zorganizowanie noclegu dla gości przyjeżdżających z daleka warto poinformować o tym w zaproszeniu.
• Prezenty – informacja lub śmieszny wierszyk informujący gości, o tym, co Para Młoda chciałaby dostać w prezencie.
• Kontakt do Pary Młodej – numery telefonu lub adresy mailowe. Warto umieścić prośbę o potwierdzeniu obecności na ślubie i weselu.


Kiedy i jak wręczyć zaproszenia na ślub?

Kiedy zaproszenia na ślub są już gotowe i uzupełnione czas na ich wręczenie. Najlepiej wręczyć zaproszenia ślubne przynajmniej dwa miesiące przed terminem ślubu. Pięć miesięcy przed terminem ślubu zaproszenia powinny dostać osoby mieszkające za granicą.

Jeśli macie taką możliwość, to najlepiej wybrać się do każdego z osobna z zaproszeniem. Jeśli jednak niektórzy goście mieszkają za granicą możecie zdecydować się na wysłanie zaproszenia ślubnego pocztą. Upewnijcie się jednak, że papeteria ślubna doszła na odpowiedni adres.


Papeteria ślubna jest jednym z najważniejszych elementów przygotowania do ślubu. Pamiętajcie jednak, że wszystkie szczegóły dotyczące zaproszeń na ślub powinniście obgadać wspólnie. Planowanie ślubu nie musi być stresujące, a wybór zaproszeń, czy innych dodatków może być wspaniałą zabawą i przygodą, która jeszcze bardziej Was do siebie zbliży!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *