Organizując wesele w sezonie letnim trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Jest to sezon, w którym bardzo często trzeba zmagać się z wysokimi temperaturami, komarami, a nawet burzami. Jak wtedy zadbać o komfort gości, by mieć pewność, że impreza będzie kojarzyła się z pozytywami? Przekonaj się razem z nami, o czym trzeba pamiętać wyprawiając wesele latem.

Ładna pogoda, a jednak deszcz? Jak poradzić sobie z niepogodą na weselu?

Przyszła Para Młoda wybierająca termin ślubu w sezonie letnim ma nadzieję, że w tym dniu będzie piękna pogoda, niebo czyste, a pod koniec dnia zastanie ich piękny zachód słońca. Oczywiście można trafić na taką pogodę i jest na to większa szansa, niż jesienią, czy zimą. Jednak warto pamiętać, że również latem zdarzają się ponure i deszczowe dni dlatego trzeba przygotować się na taką ewentualność. Jest to szczególnie ważne dla narzeczonych, którzy organizują wesele w plenerze. Najlepiej, by było tam miejsce na namiot, pod którym będzie parkiet i stoły dla wszystkich gości. Dzięki temu będzie się można bawić nawet jeśli na zewnątrz jest deszczowo.

Atrakcje dla gości na weselu latem – co najlepiej wybrać?

Korzystając z piękna lata można zorganizować naprawdę ciekawe atrakcje dla gości. Jedną z popularnych atrakcji jest basen, który z pewnością przyciągnie do siebie wielu gości. Warto przy tym zaznaczyć na zaproszeniu, że pojawi się taka atrakcja i warto wziąć ze sobą kostium kąpielowy. Świetnie sprawdzają się sztuczne ognie, które można odpalić na zewnątrz. Dzięki temu można stworzyć scenerię, w której wyjdą piękne i nastrojowe zdjęcia. Jeśli na zewnątrz jest ciepło i nie pada deszcz można zdecydować się na wyprowadzenie imprezy na zewnątrz.

Ochrona przed komarami? Jak zadbać o gości na weselu w sezonie letnim?

Niestety lato ma również swoje wady. To właśnie o tej porze roku trzeba zmagać się z komarami, które lgną do światła. Niestety mogą okazać się utrapieniem dla wszystkich gości. Warto więc zadbać o to, by na Sali pozamykane były wszystkie okna. Doskonale sprawdzają się również pachnące świece lub krążki, które można zapalić na parapecie, by odstraszały komary i inne owady. Tego rodzaju produkty można znaleźć z łatwością na sklepach internetowych lub supermarketach. Istnieją również domowe sposoby na komary takie jak spraye z olejkami eterycznymi. Można nimi spryskać okna po zewnętrznej stronie, by zapach, który jest nieprzyjemny dla komarów skutecznie je odstraszał.

Jak radzić sobie z upałami na weselu?

Niedogodnością mogą być również wysokie temperatury, które latem spotykane są coraz częściej. Zdarzają się dni, w których temperatura przekracza 32 stopnie Celsjusza w ciągu dnia, a nocą nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że w takich warunkach taniec i aktywne branie udziału w imprezie nie będzie łatwe dla gości. Upały sprawiają, że człowiek znacznie szybciej się męczy, jego nastrój się pogarsza. Szukając sali weselnej warto zdecydować się na takie miejsce, w którym jest wentylacja. Dzięki temu możliwe będzie obniżenie temperatury i zadbanie o lepsze samopoczucie wszystkich zebranych. Nie może być jednak za zimno, by przez dużą różnice temperatur panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku goście się nie przeziębili.

Dania i desery, na które warto postawić na weselu latem?

Zastanawiając się jakie dania warto wybrać dla gości weselnych na imprezę wyprawianą latem warto pamiętać o chłodnych deserach. Oczywiście nie może zabraknąć ciepłych i głównych dań. Jednak na deser podać można lodowe desery, dzięki którym możliwe jest ochłodzenie i przyniesienie ulgi. To nie muszą być klasyczne lody – chociaż one również z pewnością przypadną do gustu wszystkim zebranym. Doskonale sprawdzają się również torciki lub ciasta lodowe.

Wydawać się może, że organizacja wesela jest trudna, męcząca i skomplikowana. Jednak pamiętając o wszystkich aspektach można zadbać o to, by planowanie tego wyjątkowego dnia stało się dobrą zabawą.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *