Nadchodzi ten wyjątkowy dzień, w którym chcesz poprosić swoją ukochaną o rękę? Motyw zaręczyn i miejsce, gdzie oświadczysz się ukochanej masz już wybrany, jednak nadal zastanawiasz się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Jest to bardzo trudny wybór. Biżuteria zaręczynowa powinna być doskonale dopasowana do kobiety i warto, by kojarzyła się z Waszą miłością i wiernością. Przekonaj się, jakie są zasady wyboru pierścionków zaręczynowych oraz jakie są najmodniejsze propozycje w tym sezonie!

Razem z naszym poradnikiem sprawisz, że u Twojej ukochanej pojawią się łzy wzruszenia, kiedy ujrzy ten wyjątkowy pierścionek, który na zawsze odmieni Wasz związek i wprowadzi Was na wyższy etap.


Rozmiar pierścionka zaręczynowego? Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jednym z aspektów, o którym nie można zapomnieć przy wyborze pierścionka zaręczynowego jest jego rozmiar. Wielu mężczyzn zastanawia się, jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego, tak by był on idealnie dopasowany do wybranki. Po pierwsze liczy się to, by pierścionek nie był za ciasny, by nie uciskał palca, a także nie powodował otarć na skórze przy jego zakładaniu. Ważne jest również to, by pierścionek nie był za luźny, ponieważ będzie zsuwać się z palca, przez co może spaść i się zgubić.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać najlepiej zrobisz, jeśli w tajemnicy przed ukochaną wybierzesz jeden z pierścionków z jej kolekcji biżuterii i udasz się z nim do jubilera. Będzie on w stanie określić jaki rozmiar będzie odpowiedni.


Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?


Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest prosty. Ilość ofert dostępnych na rynku, jest tak duża, że trudno jest zdecydować się na ten jedyny. Jednak warto pamiętać, by zwracać uwagę przede wszystkim na upodobania kobiety.

Jeśli dobrze znasz wybrankę swojego serca, to z pewnością wiesz, jaka biżuteria najbardziej się jej podoba. Dodatkowo pamiętaj, że dla kobiet nowoczesnych i eleganckich idealny pierścionek zaręczynowy będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż w przypadku romantyczek i kobiet o wysokiej wrażliwości. Przekonaj się, jakie są najpopularniejsze propozycje na rynku, a także do jakich kobiet pasują poszczególne modele wyrobów jubilerskich.


Najpopularniejsze kamienie w pierścionkach zaręczynowych i ich znaczenie


Najpopularniejsze i ponadczasowe są pierścionki zaręczynowe z karmieniem. Wszystkie kamienie, które wykorzystywane są w jubilerstwie mają określone znaczenie i liczne właściwości, które mogą zaskakiwać. Zapoznaj się z charakterystyką kamieni, które są najczęściej wykorzystywane w pierścionkach zaręczynowych:


• Diamenty – to najszlachetniejszy kamień wykorzystywany w jubilerstwie. Uznawany jest za symbol miłości. Biały kolor sprawia, że kojarzony jest z niewinnością i dobrem. Jego wyjątkowa trwałość oraz piękno sprawiają, że jest to jeden z najbardziej pożądanych kamieni. Dodatkowo jest to kamień, który ma zaskakujące właściwości lecznicze – pomaga w zwalczaniu bólu głowy, mięśni i kręgosłupa.


• Szafir – kamień symbolizujący nieśmiertelność i czystość. Szafir wykorzystywany jest do walczenia z bezsennością. To kamień, który wzmacnia intuicję, a co więcej działa uspokajająco.


• Rubin – intensywny i żywy czerwony kolor sprawia, że jest to kamień symbolizujący miłość, namiętność i pasję. Dodaje pewności siebie i przyciąga sukces oraz powodzenie. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne. Jego kolor oraz symbolika sprawiają, że jest bardzo często wybierany jako kamień do pierścionka zaręczynowego.


• Topaz – przynosi szczęście i pomaga uporać się z codziennymi trudnościami. Wzmacnia organizm, zmniejsza objawy depresji, a co więcej dodaje energii. Wykorzystywany w jubilerstwie ze względu na swój oryginalny kolor niebieski, który zachwyca swoim zmysłowym błękitem.


• Szmaragd – to kamień, który symbolizuje szczęście oraz witalność. Kojarzyć się może z harmonią. To jeden z kamieni, które uważane są za zwiastun miłości i wierności. Idealny wybór dla zakochanych.


Mając taką wiedzę możesz mieć pewność, że wybierzesz idealny pierścionek zaręczynowy. Wygląd pierścionka jest oczywiście ważny, pamiętaj jednak, że najważniejsze jest uczucie między Wami. To Wasza miłość połączyła i zbliżyła Was do siebie, dlatego bez względu na to, jaki pierścionek wybierzesz ten dzień będzie wyjątkowy i zapadnie Wam w pamięci już na zawsze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *