Organizacja wesela nie jest łatwa i zdaje sobie o tym sprawę każda Para Młoda, która jest już po ślubie, a także te, które dopiero są w trakcie przygotowań do tego wyjątkowego dnia. Jest wiele formalności, które trzeba załatwić, a przecież każdy marzy o tym, by był to dzień idealny i piękny. Jednym dylematem, z który borykają się  przyszli małżonkowie jest wybór dekoracji na salę weselną. Chcesz dowiedzieć się jakie będą sprawdzać się najlepiej? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Balony napełniane helem – czy warto się na nie zdecydować?

Jednym z pomysłów na dekorowanie sali weselnej jest kupienie balonów z helem, które będą unosić się w powietrzu. To bardzo ciekawa forma dekoracji, jednak warto wiedzieć, że najlepiej sprawdzają się oryginalne balony transparentne, które wypełnione są drobinkami brokatu, literkami lub innymi dekoracyjnymi gadżetami. Można ustawić je w wejściu na salę. Doskonale sprawdzają się również jako dopełnienie bramki, która zazwyczaj robiona jest przez rodzinę i znajomych Panny Młodej.

Pływające kwiaty i świece na stołach – czemu warto?

Wiele Par Młodych zastanawia się jakie dekoracje wybrać na stół. To bardzo ważna część zdobień która powinna być doskonale widoczna i dopasowana do motywu przewodniego imprezy weselnej. Warto pamiętać o tym, że nie może być za duża, by nie przeszkadzała gościom w rozmowie i oglądaniu atrakcji. Obecnie dużą popularnością cieszą się pływające świece w towarzystwie kwiatów. Dekoracja ta jest bardzo prosta do zrobienia. Wystarczą szklane wazony lub naczynia o fantazyjnym kształcie, które trzeba wypełnić wodą, a następnie włożyć do mis świeczki oraz kwiaty, w których odcięte zostaną łodygi. W ten sposób można stworzyć oryginalną ozdobę, która z pewnością będzie przyciągać uwagę.

Latarenki na sali weselnej – czy to dobry pomysł?

Świetnie sprawdzają się ozdobne latarenki, w których można ustawić duże świece. Istnieje tak wiele latarenek, które mogą być zrobione z drewna, metalu lub szkła. Mogą mieć kolor biały, czarny, złoty, srebrny. To wszystko sprawia, że bez trudu można je dopasować do motywu przewodniego i innych dekoracji. Wystarczy kilka latarenek na wejściu lub przy stole Pary Młodej. Taka ozdoba z pewnością pięknie prezentować się będzie na zdjęciach, a po zmroku stworzy świetną atmosferę do zabawy.

Wiszące lampki – jak stworzyć gwieździste niebo nad głową gości?

Na wielu inspiracyjnych zdjęciach w Internecie można znaleźć sufity sali które ozdobione są lampeczkami wyglądającymi jak te choinkowe. To nadaje całemu pomieszczeniu wyjątkowego i nieco magicznego charakteru. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób chce zdecydować się na takie zdobienia. Warto zdecydować się na wysokiej jakości lampki w dużym zestawie, by migoczących punktów na suficie było jak najwięcej. Ich zamontowanie może wymagać pomocy i pozwolenia od właścicieli sali weselnej. Warto więc przed złożeniem zamówienia na lampki zapytać się właścicieli, czy jest możliwość zamontowania takiej dekoracji.

Gdzie najlepiej wyprawić wesele – sala, plener, a może namiot?

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie najlepiej wyprawić wesele. Możliwości jest wiele jednak warto zająć się tymi najpopularniejszymi – sala weselna, plener oraz namiot. Pierwsza opcja sprawdza się doskonale o każdej porze roku. Latem można wybrać miejsce, gdzie jest wentylacja, zimą zaś potrzebne może być ogrzewanie. Wesela w plenerze najlepiej sprawdzają się latem i trzeba przygotować się na ewentualne opady deszczu, dlatego konieczne jest stworzenie miejsca, gdzie można bawić się pomimo załamania pogody. Marząc o oryginalnym weselu latem warto zdecydować się na wynajęcie namiotu, w którym można stworzyć parkiet i miejsce na stoliki. Wynajęcie namiotu na wesele nie jest dużą inwestycją. Jednak trzeba mieć odpowiednie miejsce, w którym można go postawić.

Okazuje się, że możliwości na dekorację i organizację oryginalnego wesela jest naprawdę sporo. Najlepiej zdecydować się na te opcje, które podobają się narzeczonym.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *