Coraz więcej par ma problemy z zajściem w ciąże. Przyczyn tego problemu jest wiele, a jednym z czynników zmniejszającym płodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jest nieprawidłowa i źle zbilansowana dieta, która nie dostarcza do organizmu cennych składników odżywczych. Przez to dochodzi do zaburzenia pracy układu hormonalnego, który ma ogromny wpływ na płodność. Pary, które starają się o dziecko dłużej niż kila miesięcy powinny zgłosić się do specjalisty w celu uzyskania poracy i wykonaniu niezbędnych badań do zdiagnozowania przyczyny zaburzenia. W międzyczasie warto zadbać o to, by do organizmu docierały wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które mają wpływ na pracę układu rozrodczego. Jakie suplementy wybrać, by zwiększyć swoje szanse na poczęcie potomka?

Cynk i magnez na poprawę płodności

Cynk i magnez to jedne z ważniejszych składników odżywczych, które koniecznie powinny znaleźć się w diecie osób starających się o dziecko. Mają one wpływ na pracę układu hormonalnego zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Dla mężczyzn oba te składniki są niezbędne do utrzymania prawidłowego stężenia testosteronu we krwi. Mają więc wpływ nie tylko na proces wytwarzania spermy i plemników, ale również ich jakość, szybkość i ilość. Uzupełniając codzienną dietę o te daw cenne składniki możecie mieć pewność, że plemniki będą zdrowie, silne i szybkie, dzięki czemu szanse na zapłodnienie znacząco się zwiększają.

W przypadku kobiet cynk i magnez to składniki, które mają za zadanie regulować miesiączkę i wspierać rozwój komórki jajowej. Dodatkowo są one niezbędne do zachowania wysokiego poziomu libido.

Niepokalanek mnisi dla kobiet starających się o dziecko

To kolejny suplement diety, na który powinny zwrócić uwagę pary od dłuższego czasu starające się o potomka. Ponad połowa par, które mają problemy z poczęciem dziecka cierpią z powodu zaburzeń hormonalnych. Dotyczą one bardzo często kobiet, które z tej samej przyczyny mają problem z nieregularnymi miesiączkami i brakiem owulacji. Niepokalanek mnisi to naturalny suplement ziołowy, który polecany jest kobietom, które mają nieregularne miesiączki. Polecany jest również w celu wywołania owulacji, która jest niezbędna do stworzenia odpowiednich warunków sprzyjających zapłodnieniu.

Witamina D na płodność

Niemal połowa społeczeństwa cierpi z powodu niedoboru witaminy D. Jest to stan, w którym cierpi nie tylko układ odpornościowy i kostny, ale również rozrodczy. Istnieje wiele badań, które potwierdzają, że jest to składnik odżywczy, który ma wpływ na rozwój i pracę narządów rozrodczych. Należy więc uzupełnić jej niedobory w przypadku rozpoczęcia starań o dziecko. Jej dodatkowa suplementacja jest zalecana szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy organizm narażony jest na niedobory witaminy D. Warto zaznaczyć, że długotrwałe niedobory tego składnika odżywczego mogą doprowadzić do bezpłodności.

Kwasy omega-3 na płodność

Kwasy omega-3 są niezbędne do zachowania płodności. U kobiet wpływają na jakość i ilość śluzu w czasie owulacji. Dzięki nim śluz jest bardziej przejrzysty i przyjazny dla plemników. Stosuje się je również w celu wywołania owulacji. Dla mężczyzn są one niezbędne do produkcji plemników. Jeśli w diecie mężczyzny znajduje się odpowiednie stężenie kwasów omega-3 plemniki są silniejsze, zdrowsze i szybsze. To sprawia, że zwiększa się szansa na dotarcie plemników do komórki jajowej i jej zapłodnienie.

Suplementy diety mogą pomóc w zapłodnieniu. Regulują pracę całego organizmu, dzięki czemu przyszli rodzice są lepiej przygotowani na wyjątkowy okres, jakim jest ciąża. Jeśli jednak problemy z zajściem w ciąże przy regularnych stosunkach wydłużają się, to konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *