Dieta oczyszczająca to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie toksyn z organizmu. Zalegające w ustroju zanieczyszczenia mogą doprowadzić do problemów ze zdrowiem, pogorszenia samopoczucia, a także zmniejszenia płodności. Jest to więc doskonały sposób na to, by przygotować się do bardzo ważnego czasu, jakim jest ciąża. Jest to również jeden ze sposobów na to, by poprawić wygląd swojej sylwetki i utrzymać prawidłową masę ciała.

Kuracja oczyszczająca, która pomaga dostarczyć do organizmu wiele cennych składników, jest w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie i zwiększyć witalność. Dowiedź się na czym polega dieta oczyszczająca, jakie są jej zasady, a także jakie skutki można dzięki niej osiągnąć.

Dieta oczyszczająca – dieta sokowa dla kobiet i mężczyzn

Dieta sokowa zakłada, że w ciągu dnia spożywać należy jedynie lekkostrawne posiłki. Do każdego posiłku należy dobrać sok wyciśnięty ze świeżych owoców lub warzyw. Soki powinny być wyciskane w domu, ponieważ te dostępne w sklepach zawierają w swoim składzie duże ilości cukru. Do diety warto również włączyć sok z kiszonej kapusty, ponieważ działa silnie oczyszczająco i wykazuje wiele innych właściwości prozdrowotnych. Może być on stosowany jako naturalny probiotyk. Jego picie może przyczynić się do odbudowania flory bakteryjnej w układnie pokarmowym i działa wzmacniająco na układ odpornościowy. Dieta sokowa przyniesie maksymalne skutki i korzyści oczyszczające dla organizmu jednak tylko wtedy, gdy będzie stosowana przez tydzień. Długotrwałe stosowanie diety sokowej może doprowadzić do wielu niedoborów w organizmie.  

Dieta owocowo-warzywna  

Kolejną doskonałą propozycją na skutecznie oczyszczenie organizmu, jest dieta owocowo-warzywna. Niskokaloryczny jadłospis pomaga nie tylko wydalić toksyny z organizmu, ale co więcej przyczynia się do unormowania masy ciała. Dieta oczyszczająca w tym wydaniu powinna trwać nie dłużej niż trzy dni. Jadłospis może zostać uzupełniony o kiszonki, a także soki owocowo-warzywne i napary ziołowe. Dozwolone jest jedzenie zup, ponieważ składają się one głównie z wody, więc nie są tuczące. Dzięki tej diecie możemy zadbać o masę ciała, a skutkiem ubocznym jest wydalenie toksycznych związków z organizmu, co z pewnością korzystnie wpłynie nie tylko na zdrowie, ale również samopoczucie. Jest to również jeden ze sposobów na przygotowanie organizmu na dłuższą dietę odchudzającej. Dzięki niej łatwiej jest osiągnąć wyznaczony cel.

Dieta kapuściana – sposób na oczyszczanie

Dla osób, które chcą szybko schudnąć, a do tego zadbać o zdrowie i samopoczucie, doskonała będzie dieta kapuściana. Przed jej rozpoczęciem trzeba jednak pamiętać, że będzie ona bezpieczna jedynie wtedy, gdy będzie trwała nie więcej niż siedem dni. Jadłospis składa się głównie z dań, które przygotowane są z kiszonej kapusty. Zaleca się również wdrożenie napojów ziołowych.

Wyżej wymienione diety oczyszczające przeznaczone są dla osób, które chcą schudnąć i usunąć z organizmu toksyczne związki i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Nie są one zalecane kobietom w ciąży i mamą karmiącym, ponieważ mogą doprowadzić do niedoborów składników odżywczych, które są bardzo groźne dla zdrowia w obu tych stanach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *