Przygotowanie do porodu naturalnego lub cesarskiego cięcia jest bardzo ważne dla każdej przyszłej mamy. To niezwykle ważne, by ciało i umysł były przygotowane do tego wyjątkowego i niezwykle trudnego zadnia. Warto więc wiedzieć, co należy zrobić, by przyśpieszyć poród oraz w jaki sposób przygotować organizm i cało na tak duży wysiłek?

Sposoby na przygotowanie się do porodu naturalnego

Przed porodem mięśnie Kegla to jedna z ważniejszych części kobiecego ciała. Są to mięśnie dna macicy. To mięśnie umiejscowione na dnie pochwy i krocza. Regularne ćwiczenia sprawiają, że stają się one elastyczne i wzmocnione. Ich wyćwiczenie zmniejsza ryzyko rozejścia się mięśni dna macicy w czasie porodu. To również sposób na zmniejszenie ryzyka pęknięcia krocza. Ćwiczenie mięśni macicy sprawiają, że po porodzie kobiety są znacznie mniej narażone na niekontrolowane wypadanie macicy.

Ćwiczenia, które przygotują Cię do porodu

Ćwiczenia w ciąży są jednym ze sposobów na przyśpieszenie akcji porodowej. Dodatkowo dbają one o to, by po porodzie było łatwiej wrócić do formy.  Bezpieczna aktywność fizyczna w ciąży powinna być jednak skonsultowana z lekarzem. Musi on ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń.

Szkoły rodzenia

Szkoły rodzenia są polecane każdej kobiecie, szczególnie tym, które po raz pierwszy spodziewają się dziecka. W szkole rodzenia można dowiedzieć się jakie są pierwsze objawy porodu. Dodatkowo osoba prowadząca zajęcia podpowie, jak naturalnie przyśpieszyć poród. Pomoże wykonywać ćwiczenia, które ułatwiają poród naturalny. Do szkoły rodzenia uczęszczać mogą nie tylko przyszłe mamy. Warto, by w takich zajęciach uczestniczył przyszły tata. Kobieta poczuje się wspierana, a mężczyzna może chociaż trochę uświadomić sobie na co musi przygotować się przyszła mama, a dzięki temu łatwiej będzie mu pomóc, kiedy poród się już rozpocznie.

Duola — kiedy jej wsparcie jest potrzebne?

Duola to kobieta, która oferuje swoją pomoc kobiecie w czasie ciąży, podczas porodu i zaraz po urodzeniu dziecka. Przed porodem może pomóc przygotować się do tego ważnego i wymagającego zadania. Przygotuje ciał, ale również umysł. Po porodzie może wspomóc młodą mamę, która po porodzie potrzebuje czasu na odpoczynek i regenerację. Duola sama jest matką i rodziła naturalnie nie jeden raz – dlatego właśnie doskonale wie, jak opiekować się noworodkiem i jak pomóc kobiecie w nowej sytuacji.

Pamiętaj, że przed porodem i po narodzinach dziecka bardzo ważne jest wsparcie patera oraz bliskich. Nie bój się prosić o pomoc. Sama ciąża i poród są bardzo wymagające dla organizmu, dlatego warto dobrze się do nich przygotować, by mieć siłę i energię do opieki nad noworodkiem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *