Minięcie terminu porodu sprawia, że wiele kobiet zastanawia się, czy są jakieś sposoby na przyśpieszenie porodu? Kiedy małe dziecko nie ma ochoty na terminowe opuszczenia mamy, konieczne jest wywołanie porodu. Ciężar dziecka wraz z rozwojem ciąży staje się coraz większy i trudniejszy do zniesienia. Pojawia się więc pytanie, czy są jakieś bezpieczne sposoby na przyśpieszenie porodu? A jeśli tak to jakie najlepiej wybrać? Czy istnieją niebezpieczne sposoby na wywołanie porodu? Jak się przed nimi bronić?

Odejście wód płodowych — czyli początek porodu

Odejście wód płodowych i sama akcja porodowa bardzo często nie występują we wskazanym przez lekarza terminie. Bardzo często zdarza się, że kobiety rodzą nawet kilka tygodni wcześniej, co nie ma dobrego wpływu na zdrowie dziecka. Jednak częściej problemem jest wydłużająca się ciąża, która samoistnie nie chce się zakończyć. W ostatnich tygodniach ciąży kobieta jest już bardzo zmęczona. Rosnący ciężar dziecka staje się niemal nieznośny, a powoduje nie tylko przemęczenie, ale również ból. Tak więc nic dziwnego, że kobiety szukają sposobów na przyśpieszenie porodu, ponieważ taki stan nie powinien utrzymywać się długo dla bezpieczeństwa dziecka i przyszłej mamy. A co możemy powiedzieć o kobietach, których poród nie pojawił się mimo mijającego terminu? Wtedy końcówka ciąży staje się jeszcze trudniejsza. Pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból kręgosłupa, zaparcia, problemu z pęcherzem moczowym i wiele innych. Warto więc wiedzieć, jakie są sposoby na naturalne, a przede wszystkim bezpieczne wywołanie porodu.

Seks na wywołanie porodu

To bardzo przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny i skuteczny sposób na przyśpieszenie porodu.  W spermie znajdują się prostaglandyny. Ich zadaniem jest pobudzenie szyjki macicy do skurczów. Przyczyniają się one również do przyśpieszenia dojrzewania szyjki i wywołania skurczy. Seks jest masażem szyjki macicy. W jego trakcie dojść może do pojawienia się mimowolnych skurczy macicy, które przyśpieszą poród. Zdanie specjalistów seks może być porównywany do masażu szyjki macicy, który wykonywany jest w szpitalu przez położne, by wywołać poród.

Masowanie piersi na wywołanie porodu

To kolejny przyjemna metoda, która może pomóc przyśpieszyć poród. Podczas stymulacji piersi, a zwłaszcza brodawek zostaje wydzielona oksytocyna, która przyśpiesza poród. Wysoka obecność tego hormonu we krwi przyczynia się do wywołania skurczów macicy. A stymulując brodawki zwiększamy ilość oksytocyny we krwi. Jeśli więc termin porodu już dawno minął, a nadal nie pojawiają się u Ciebie objawy porodu, poproś partnera, by zrobił Ci masaż piersi.

Aktywność fizyczna przed porodem

Do wywołania porodu zalecane są spacery lub wchodzenie po schodach. Jednak wejście na pierwsze piętro w zupełności wystarczy. Trzeba jednak pamiętać, by wysiłek fizyczny nie był zbyt męczący. Niestety na forach internetowych pojawia się wiele porad, które mają przyśpieszyć poród, jednak większość z nich nie jest bezpieczna i może prowadzić do występowania komplikacji w ciąży.

Niebezpieczne sposoby na przyśpieszenie porodu – czyli czego nie robić przed porodem

W internecie można spotkać się z wieloma sposobami na wywołanie porodu. Jednak wiele z tych porad prowadzić może do komplikacji w czasie ciąży, które są niebezpieczne dla zdrowia mamy i dziecka. Zanim więc zdecydujesz się na wypróbowanie sposobów, które zajdziesz na forach internetowych, koniecznie przekonaj się, jakie są niebezpieczne sposoby na przyśpieszenie porodu:

  • Alkohol w ciąży na przyśpieszenie porodu
  • Napary ziołowe wywołujące skurcze macicy
  • Olejek rycynowy,
  • Prace domowe,
  • Podnoszenie ciężarów,
  • Lewatywa w domu.

Dbając o zdrowie swoje i dziecka lepiej nie testuj tych sposobów. Mogą się one zakończyć tragicznie. Jeśli termin porodu przemija, udaj się do swojego lekarza prowadzącego, a on poradzi Ci co należy zrobić. Korzystaj z bezpiecznych sposobów na przyśpieszenie porodu. Pamiętaj o zachowaniu spokoju i prowadzeniu oszczędzającego trybu życia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *