Obecnie coraz więcej par ma problem z zajściem w ciąże. Jeśli więc nie udaje wam się uzyskać pozytywnego testu ciążowego, nie przejmujcie się. Wiele par ma problemy w czasie starań o potomstwo. Przyczyn tego jest wiele, tak samo, jak sposobów na zwiększenie swoich szans na ciążę. Jak zwiększyć swoją płodność i zwiększyć szansę na szybkie zajście w ciąże bez względu na wiek? W tym czasie ważna jest dieta, unikanie spożywania używek wszelkiego rodzaju, a także sport i częste stosunki płciowe. Stosując się do poniżej przedstawionych zasad, możesz przekonać się, że zwiększenie i poprawienie swojej płodności, wcale nie musi być trudne.

Waga, a problemy z płodnością

Nie wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę, ale zarówno niedowaga, jak i nadwaga mogą przyczyniać się do pojawienia się problemów z płodnością. Zdaniem wielu specjalistów, waga jest jednym ze sposobów na określenie płodności u kobiet. Warto więc zadbać o to, by masa ciała była utrzymana na prawidłowym poziomie, ponieważ może ona pomóc w poczęciu potomka. Na temat wagi i jej wpływu na płodność wykonano wiele badań, które wykazują, że kobiety, które mają prawidłowy wskaźnik BMI, znacznie szybciej zachodziły w ciążę, w porównaniu do ich koleżanek, które miały, chociaż minimalne odchylenia od normy. Zanim więc zaczniesz starać się o dziecko, zadbaj o to, by Twoja masa ciała była prawidłowa.

Zdrowie plemników najważniejsze

Zdaniem naukowców jednym ze sposobów na zwiększenie szans na poczęcie potomka, jest zadbanie o zdrowie spermy. Należy pamiętać, że plemniki są niezwykle wrażliwe, przez co narażanie ich na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych może znacząco wydłużyć czas starania się o dziecko, a nawet je uniemożliwić. Na jakość plemników negatywnie wpływa wysoka temperatura, promieniowanie telefonów, laptopów i innych urządzeń multimedialnych. Przyczynić się mogą do upośledzenia plemników, na czym ucierpi płodność Panów w każdym wieku.

Kawa i alkohol zmniejszają płodność

W czasie starań o dziecko lepiej zrezygnować z picia kawy i alkoholu. Napoje te mogą znacząco utrudniać zajście w ciąże. Dodatkowo kofeina w pierwszych miesiącach ciąży może zwiększyć ryzyko poronienia. Badania wykazały, że częste picie alkoholu zmniejsza płodność kobiet i mężczyzn aż o 60 %.

Unikaj używek w trakcie starań o dziecko

Palenie papierosów, czy korzystanie z innych używek również może zmniejszyć szansę na ciąże. Dodatkowo warto zaznaczyć, że użytki mogą doprowadzić do uszkodzenia płodu lub późniejszych chorób i trudności w rozwoju. Jeśli staracie się o dziecko — zrezygnujcie z papierosów i innych używek.

Starajcie się w owulację

Starając się o potomka, warto sprawdzić, kiedy występuje u Ciebie owulacja. Największe szanse na zapłodnienie pojawiają się w trzech dniach w każdym cyklu. To dzień owulacji, a także jeden dzień przed i po niej. Do ustalenia dni płodnych doskonale nadają się testy owulacyjne, a także kontrolowanie cyklu u ginekologa.

Kochajcie się co 2-3 dni

Wiele par starających się o potomka popełnia kategoryczny błąd i uprawia seks jedynie w dni największej płodności. To jednak jeden z błędów, który przyczynić się może do wydłużenia starań. Częste i regularne odbywanie stosunków może wspomóc produkcję plemników, a także zwiększyć ich ruchliwość. Do zwiększenia płodności mężczyzn zaleca się uprawienie stosunku co 2 lub 3 dni.

Orgazm może pomóc w zapłodnieniu

To wydawać się może banalne, ale kobiecy orgazm może pomóc w zapłodnieniu. W czasie orgazmu dochodzi do skurczu mięśni, które ułatwić mogą dotarcie plemników do komórki jajowej. Warto więc zadbać o to, by w sypialni panowała odpowiednia atmosfera, dzięki czemu zbliżenia będą pełne namiętności.

Pamiętajcie, by staranie o potomka nie przysłoniło Wam innych celów i planów życiowych. Stres i ciągłe zmagania z niepowodzeniami negatywnie wpływają na płodność. Rozluźnijcie się i skupcie się też na innych potrzebach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *