Organizacja ślubu i wesela to droga inwestycja w przyszłość. Przyszłe Pary Młode coraz częściej szukają oszczędności by, wydać na weselę i ślub znacznie mniej i móc zaoszczędzić. Jednym z elementów, z którego decyduje się zrezygnować wiele Par Młodych, jest kamerzysta ślubny. Warto zadać sobie pytanie, czy warto zrezygnować z kamerzysty ślubnego? Czy jest to dobry sposób na oszczędności? A może film ze ślubu i wesela, jest bardzo ważny i lepiej nie rezygnować z tej wyjątkowej pamiątki?

Wesela kiedyś, a obecnie

Jeszcze kilkanaście lat temu kamerzysta na wesele to był standard. Nikomu nie przyszło do głowy, by rezygnować z tego elementu. Każdy chciał, by cały ślub i wesele były nagrywane. A potem przez kilka tygodni młode małżeństwo i wszyscy goście z niecierpliwością wyczekiwali na film z wesela. Obecnie jednak coraz więcej Par Młodych rezygnuje z kamerzysty, uznając go za zbędny dodatek. Coraz częściej Pary Młode decydując się na zainwestowanie w lepszego i profesjonalnego fotografa, by zrezygnować z filmu weselnego. Nie ma więc nic dziwnego, w tym, że coraz więcej osób zastanawia się, jaka jest rola kamerzysty na weselu?

Czy opłaca się mieć kamerzystę na weselu?

Organizacja wesela już sama w sobie jest ogromnym wydatkiem. Zatrudnienie kamerzysty to wydatek, który sięga od 3000 do 7000 złotych. Trzeba jednak podkreślić, że kamerzysta jest w stanie uwiecznić wszystkie te ważne chwile i słowa, których fotograf nie może zatrzymać na zdjęciach. Te najważniejsze, to na przykład słowa przysięgi, czy moment podziękowania rodzicom, dziadkom i chrzestnym. Młodzi narzekają jednak, że otrzymany film z wesela pochłania masę pieniędzy, a ogląda się go tylko raz w życiu. Czy to znaczy, że lepiej zrezygnować z kamerzysty?

Kamerzysta nowocześnie – teledyski i krótkie filmy z wesela

To prawda, że coraz więcej Par Młodych rezygnuje z długich filmów z wesela. Jednak nie rezygnują z kamerzysty. Jest on zatrudniany do zrobienia krótkiego teledysku lub filmu, w którym ujęte są tylko najważniejsze fragmenty ślubu i wesela. Tego rodzaju filmy trwają zazwyczaj od pięciu do dziesięciu minut. Ogląda się je bardzo przyjemnie i również są bardzo dobrą formą pamiątki. Istnieje wiele sposobów na stworzenie tego rodzaju filmików, a wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań Pary Młodej, a także inwencji twórczej kamerzysty.

Podsumowanie – kamerzysta nowoczesny

Lepiej nie rezygnować z kamerzysty na wesele. Jednak zamiast długiego filmu ze ślubu i wesela, lepiej zamówić krótki teledysk, który streszcza ten wyjątkowy dzień. Pomysł ten z pewnością spodoba się każdemu, kto nie lubi oglądać nudnych i nużących filmów z przyjęcia, w którym brało się udział. Wybranie najważniejszych momentów ze ślubu i wesela, a następnie połączenie ich w jeden filmik, jest znacznie lepszą formą filmu z  wesela. Dodatkowo taki teledysk może być znacznie tańszym zamówieniem niż długi film.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *