Miejsce na wesele i jego poszukiwania, to pierwsze z aktywności, jakie wykonują narzeczeni przed ostateczną organizacją ślubu. Wybór idealnego miejsca nie jest jednak tak prosty, jak może się wydawać. Domów weselnych, jest tak wiele, że niestety wybór może okazać się bardzo trudny. Przekonajcie się, na co zwrócić uwagę w czasie wyboru miejsca na ślub i wesele?

Lokalizacja miejsca na wesele

Zazwyczaj Narzeczeni decydują się na miejsce na wesele, które oddalone jest od miejsca ślubu nie więcej niż 100 kilometrów. Sprawdźcie więc, jakie miejsca na wesela macie w tym obszarze do wyboru. Następnie wybierzcie się w każde z nich i oceńcie wizualnie z zewnątrz i wewnątrz. Przy wyborze liczy się również to, czy w pobliżu jest parking. Ważne jest również to, czy w danym miejscu jest wystarczająco dużo miejsca dla ilości osób, które mają brać udział w waszym weseli. Nie można zapomnieć o tym, by sprawdzić, czy w danym miejscu do dyspozycji jest ogród, taras, czy balkon. Wygląd i lokalizację musicie dopasować do swoich indywidualnych upodobań.

2. Wygląd i klimat miejsca na wesele

Przed wybraniem sali weselej, koniecznie ustalcie jaki motyw przewodni będzie miało wasze wesele. Jest to bardzo ważne, ponieważ do niego będziecie dopasowywać wygląd miejsca, w którym odbędzie się wesele. Oczywiście za sprawą dekoracji i kwiatów można wiele zmienić, jednak warto pamiętać, że ze stodoły nie da się zrobić eleganckiego miejsca, w którym zorganizuje się wesel w stylu glamour. Natomiast w eleganckiej szykownej sali nie da się zorganizować wesela w stylu folkowym.

3. Karta dań

Goście weselni zwracają największą uwagę nie na wystrój sali, ale przede wszystkim na jedzenie. Smaczne potrawy i przekąski z pewnością będą miały pozytywny wpływ na nastrój gości i atmosferę na weselu. Przed wybraniem miejsca na wesele, zapoznajcie się z kartami dań, jakie obowiązują w danych miejscach. Wybierzcie smaki, które najbardziej wam smakują i jesteście pewni, że przypadną do gustu wszystkim zebranym na weselu.

4. Klimat i temperatura

Nie ma znaczenia, w jakiej porze roku organizujecie wesele. Miejsce, w którym odbędzie się zabawa po ślubie, powinno być wyposażone w klimatyzację. Dzięki temu latem goście nie będą musieli zmagać się z upałem i gorącym powietrzem, które utrudnia oddychanie. Zimą natomiast zabawa w krótkich sukienkach i koszulach nie będzie straszna nikomu, ponieważ temperatura będzie dostosowana do warunków, jakie panują na zewnątrz. W ten sposób zadbacie o zadowolenie i komfort wszystkich gości weselnych.

Szukanie miejsca na wesele w Internecie to nie wszystko. Musicie koniecznie zobaczyć miejsca, które wam się podobają na żywo. Wszystko ładniej wygląda na zdjęciach, które są przerobione. Lepiej więc udać się w miejsca, które są dla was interesujące, by ocenić to, jak wyglądają i jak funkcjonują na żywo. Możecie poprosić właścicieli o zrobienie degustacji dań, a także zapytać o dekoracje, które zazwyczaj stosowane są na sali weselnej.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *