Ciężkie i długie miesiące przed weselem przyszła Para Młoda spędza czas na dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik. Po męczącej organizacji wesela warto zadbać o to, by dzień ten był uwieczniony na pięknych i romantycznych zdjęciach. Marzeniem każdej Pary Młodej są pełne uroku i blasku zdjęcia, na których małżeństwo wygląda doskonale i zachwycająco. To właśnie dlatego, tak wiele osób zastanawia się, jak wybrać fotografa ślubnego? Ważne jest to, by dopasować fotografa do swoich potrzeb i upodobań. Warto jednak zaznaczyć, że każdy fotograf ma swój styl i sposób fotografowania. Przed pojęciem ostatecznej decyzji przekonajcie się, na co należy zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

Zwróć uwagę na styl fotografa 

Ilu fotografów tyle stylów zdjęć. Jednym podobać się mogą sesje zdjęciowe pełne humoru lub odważnych pozycji. Dla innych najlepszym rozwiązaniem są sesje klasyczne i eleganckie. Wszystkie zdjęcia ślubne są piękne, ale nie wszystko musi się podobać każdemu. Przejrzyjcie kilka stron fotografów z waszej okolicy i zapoznajcie się z ich portfolio. Dzięki temu będziecie w stanie określić, jaki styl fotografii podoba wam się najbardziej. Ważne jest to, by zdjęcia podobały się wam. Nie zwracajcie więc uwagi na to, co mówią najbliżsi, czy znajomi. Kierujcie się swoimi upodobaniami.

Jakość zdjęć ma znaczenie

Niestety nie każdy jest w stanie ocenić jakość zdjęcia na pierwszy rzut oka. Jednak pamiętajcie, że fotografa ocenia się po jego pracach. W kościele oraz na sali weselnej panują trudne warunki pracy, ponieważ oświetlenie jest ciemne i uciążliwe. Może więc sprawiać wiele problemów fotografowi. Jednak profesjonalista będzie w stanie wykorzystać tę niedogodność na swoją korzyść. Oceń więc fotografów na postawie zdjęć z kościoła i wesel. Jeżeli większość z nich jest rozmazana, czarno- biała lub z czarnymi plamami, to widoczny znak, że fotograf nie jest w stanie zaoponować nad światłem.

Zróbcie listę swoich oczekiwań

Jeżeli nie chcecie być zawiedzeni pracą fotografa, to koniecznie określcie jakie macie oczekiwania. W ten sposób łatwiej będzie wam znaleźć fotografa, który spełni oczekiwania i potrzeby. Dodatkowo warto zrobić listę kadrów, jakie chcielibyście, by znalazły się w waszej kolekcji zdjęć z wesela. Określając jasne zasady i upodobania, fotograf będzie mógł wykonać pracę, która będzie dla was satysfakcjonująca.

Oceń pracę fotografa

Nie decydujcie się na fotografa, tylko dlatego, że jest waszym znajomym, czy ktoś bliski wam go polecił. Zanim wybierzecie fotografa na ślub, zapoznajcie się z jego pracami. Sprawdźcie, czy jego zdjęcia z wesela, kościoła opowiadają jakąś historię, czy są po prostu serią przypadkowych ujęć, które nie mają ze sobą żadnego związku. Warto to sprawdzić, nim zdecydujecie się na tego jedynego fotografa.

Zdjęcia ślubne i plener ślubny to jedne z najlepszych pamiątek dla każdej Pary Młodej. Świeże małżeństwo wraca do pamiątkowych zdjęć, dlatego właśnie warto lepiej zastanowić się nad tym, kto zrobi wam reportaż ślubny.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *