Wybranie się z dzieckiem na pierwszy spacer może być nieco stresującym zadaniem. To jeden z tych pierwszych razów, który trzeba wykonać kiedy na świat przychodzi dziecko. Warto jednak zaznaczyć, że spacerowanie wcale nie jest tak trudne i można się do tego doskonale przygotować. Zapoznaj się z naszym poradnikiem dla rodziców i przekonaj się, o czym warto pamiętać.

Jaki wózek wybrać do spacerowania z dzieckiem – na co zwrócić uwagę

Zanim wybierzesz się na spacer z dzieckiem konieczne jest kupienie wózka, który będzie niezbędny przez pierwsze miesiące, a nawet lata malucha. Najlepiej dokonać tego zakupu zanim dziecko pojawi się na świecie. Wtedy można dłużej zastanowić się nad tym, jaki model spełnia oczekiwania każdego rodzica. Jednym z aspektów, na który warto zwrócić uwagę to oczywiście materiały, z jakich wykonany jest wózek. Najlepiej, by był lekki, by można go było z łatwością wnosić i znosić po schodach. Warto zdecydować się na model taki jak Delphin. To wózek dwa w jednym, w którym można wymienić gondolę dla niemowlaka na siedzisko dla spacerówki dla nieco starszego dziecka.

Wyposażenie, które będzie potrzebne na spacerze – o czym nie zapomnieć?

Wybierając się na spacer koniecznie trzeba pamiętać o tym, by mieć przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria, które mogą przydać się do przewinięcia malucha, jego nakarmienia lub zmiany ubrania. Warto więc mieć przy sobie torbę, gdzie można schować pieluchy, mokre chusteczki, maść na pośladki, a także body na zmianę. Przydać się może butelka z pokarmem, jeśli mama nie karmi piersią. Mając ze sobą wszystkie te akcesoria można mieć pewność, że spacer będzie przebiegał w spokojnej atmosferze i niemal żadna sytuacja nie będzie mogła zaskoczyć rodziców.

Jak ubrać malucha na spacer – wariant na każdą porę roku

Bardzo ważne jest to, jak maluch zostanie ubrany. Wszystko oczywiście zależy od pory roku i pogody panującej na zewnątrz. Latem najlepiej zdecydować się na noszenie lekkich i przewiewnych ubranek. Doskonale sprawdzi się body dziecięce z przewiewnych tkanin. Dzięki temu maluch nie będzie się nadmiernie pocić nawet w najbardziej upalne dni. Wiosną nie można zapomnieć, że do body trzeba założyć spodenki, skarpetki oraz bluzkę z długim rękawem. Na jesień sprawdzić się może do tego przewiewna kurteczka. Zimą na ciepłe body i drugie spodenki warto założyć maluchowi kombinezon. Dodatkowo o każdej porze roku warto mieć w wózku kocyk, którym można przykryć malucha, kiedy nagle zrobi się chłodniej.

Spacerowanie z dzieckiem i pupilem domowym – jak to zrobić?

Wydawać się może, że spacerowanie z dzieckiem jest już sporym wyzwaniem. Co jeśli trzeba wyjść na spacer z dzieckiem i do tego z psem? Tutaj pojawić się może spory problem. Warto umieścić pupila na długiej smyczy z możliwością regulowania jej długości. Skupić się należy jednocześnie na bezpieczeństwie malucha, jak i domowego pupila. 

Jak długo powinien trwać spacer z dzieckiem?

Spacerowanie z dzieckiem zależne jest od jego wieku. Na samym początku spacer nie powinien trwać dłużej, niż piętnaście minut. Z każdym kolejnym wyjściem można wydłużać ten czas o kolejnych pięć-dziesięć minut. Warto zadbać, by w czasie tej podróży dziecko się nie zmęczyło. To ma być przyjemność zarówno dla malucha, jak i rodziców. Tak więc czas spacerowania najlepiej dopasować do swoich potrzeb, a także warunków pogodowych. Ważne jest jednak, by każdego dnia wychodzić na spacer z maluchem przynajmniej jeden raz.

Wszystko wskazuje na to, że spacerowanie z dzieckiem wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy dobrze się do tego przygotować, by móc zadbać o dotlenienie malucha, a także swoją kondycję.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *