Coraz więcej upalnych dni sprawia, że zaczynasz zastanawiać się, jak przygotować malucha na spacery w wysokich temperaturach? Przegrzanie organizmu nie jest zdrowe i bezpieczne, dlatego konieczne jest zadbanie i komfort termiczny malucha. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się o czym, trzeba pamiętać wybierając się na spacer z dzieckiem w upalne dni.

Wentylowany wózek  dziecięcy – jak go wybrać?

Na komfort dziecka na spacerze ma oczywiście wózek, w którym maluch przebywa. Najlepiej więc wybrać taki model, który sprawdza się nie tylko w zimowe i chłodne dni, ale również latem, kiedy temperatura może być naprawdę wysoka. Doskonale sprawdzać się będą wózki dziecięce z wentylowaną gondolą, które dbają o prawidłową cyrkulację powietrza w jej wnętrzu. Dzięki temu można mieć pewność, że maluch może przebywać w komfortowej temperaturze, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko nadmiernego pocenia oraz przegrzania organizmu. W gondoli utrzymana będzie temperatura, w której dziecko może czuć się dobrze i cieszyć się ze spaceru.

Prawidłowe ułożenie malucha na spacerze

Wybierając się z dzieckiem na spacer nie można zapomnieć o tym, że konieczne jest dopilnowanie, by maluch przyjmował prawidłową pozycję. To może być pozycja na plecach lub brzuszku – w przypadku noworodków w wieku niemowlęcym. Warto zdecydować się na wózki dziecięce, które wyposażone są w materacyki stworzone z wysokiej jakości gąbki. Dzięki temu można mieć pewność, że gąbka będzie miękka i zadba o wygodę dziecka. Dodatkowo będzie doskonale dopasowywać się do kształtu i ruchów ciała malucha. Nowoczesne modele mogą być wyposażone w miarkę wzrostu na materacyku, dzięki której rodzice mogą sprawdzać, czy dziecko rośnie odpowiednio do swojego wieku.

Co maluch widzi na spacerze – zadbaj o rozwój zmysłu wzroku dziecka

Spacerowanie z dzieckiem ma wiele zalet. Po pierwsze jest to czas na świeżym powietrzu dzięki czemu można zadbać o dotlenienie organizmu malucha. To ma doskonały wpływ na pracę całego ustroju. Dodatkowo przebywanie na słońcu w umiarkowanych ilościach może uzupełnić niedobory witaminy D, która jest potrzebna do zachowania zdrowia kości i zębów. Warto również wiedzieć, że na spacerze dziecko intensywnie obserwuje wszystko, co znajduje się w jego pobliżu. To bodziec, który ma wpływ na rozwój zmysłu wzroku, a co więcej pobudza wyobraźnie. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są wózki, które mają rozpinane boki gondoli. Dzięki temu maluch może obserwować i podziwiać świat nawet w pozycji leżącej.

Nawodnienie malucha w upalne dni

W upalne dni bez względu na to, czy wybieracie się na spacer, czy przebywacie w domu bardzo ważne jest to, by regularnie nawadniać organizm malucha. Polecana jest woda mineralna, która jest bezpieczna dla dzieci w każdym wieku. Nieco starsze maluchy mogą być dopajane naparami ziołowymi. Jednak przed ich podaniem warto upewnić się, że dziecko nie ma uczulenia na dany napar.

Jak ubierać dziecko na spacer latem?

Warto zwrócić uwagę na to, jak ubrane jest dziecko w upalny dzień. Lepiej zakładać maluchowi przewiewne ubranka, by skóra się nie pociła. Polecane są ubranka z krótkim rękawem. Lepiej nie zakładać maluchowi ciepłych i grubych ubranek, ponieważ dziecko może się przegrzać i zapocić. W obawie, że podczas spaceru zrobi się chłodniej można zabrać ze sobą kocyk, którym można przykryć malucha w razie potrzeby.

Wiedząc już jak przygotować się na upalne dni z dzieckiem można z łatwością zadbać o zdrowie i komfort malucha.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *