Kompletując wyprawkę dla dziecka warto pamiętać, że do jego pielęgnacji niezbędne są kosmetyki. Jednak to nie mogą być produkty, które sami stosujemy na co dzień. Potrzebne są kosmetyki dziecięce, które są dopasowane do potrzeb delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Zastanawiasz się, jak je kupić i gdzie możesz znaleźć te najlepsze? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się jak skompletować wyprawkę kosmetyczną dla niemowlaka.

Jakie kosmetyki dla dzieci trzeba kupić?

Zanim wybierzesz się na zakupy koniecznie przekonaj się, czego nie może zabraknąć w wyprawce dziecięcej. Potrzebnych jest kilka podstawowych produktów pielęgnacyjnych oraz do środków higieny, które ułatwią dbanie o skórę malucha. Oto lista tych najważniejszych:

 • Emulsja do kąpieli dla niemowlaków
 • Szampon do włosów dla niemowląt
 • Balsam do ciała dla niemowląt
 • Krem przeciw odparzeniom
 • Sól fizjologiczna
 • Waciki duże dla niemowląt
 • Patyczki do uszu dla niemowląt
 • Gąbka miękka do mycia
 • Mata do wanienki
 • Wanienka do kąpieli
 • Stojak na wanienkę
 • Ręcznik dla niemowląt z kapturkiem.

To wszystkie kosmetyki i akcesoria, które są niezbędne do pielęgnacji malucha. Dodatkowo przydać się mogą mokre chusteczki, którym można przecierać rączki, twarz i pupę.

Gdzie najlepiej kupić kosmetyki dla dzieci – drogeria, czy apteka?

Rodzice często zastanawiają się, gdzie mogą kupić najlepsze kosmetyki dla niemowląt. Większość z nich można kupić zarówno w aptekach, jak i drogeriach. Warto udać się do sklepów z rzeczami dziecięcymi, w których z pewnością znajdzie się dział z kosmetykami. Pozostałe akcesoria można kupić a aptece lub sklepie z akcesoriami dla niemowląt. Warto przy tym pamiętać, że te droższe kosmetyki i akcesoria wcale nie muszą okazać się tymi najlepszymi. Najlepiej zwracać uwagę na skład i jakość. O tym, czym kierować się przy wyborze kosmetyków dla dzieci dowiesz się z kolejnej części naszego artykułu.

Czym kierować się przy wyborze kosmetyków dziecięcych?

Wybierając się na zakupy w celu kupienia kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji niemowląt warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze bardzo ważne jest to, by kupić produkty, które są przeznaczone dla niemowląt, czyli dzieci od pierwszego dnia życia. Dzięki temu można mieć pewność, że będą dostosowane do potrzeb skóry malucha. Po drugie konieczne jest sprawdzenie składu – nie mogą się w nim pojawić żadne sztuczne zapachy lub barwniki. Takie dodatki mają działanie drażniące, przez co przyczynić się mogą do występowania reakcji uczuleniowej na skórze. Najlepiej zdecydować się na preparaty, które polecane są przez dermatologów i pediatrów. Oczywiście przed wybraniem się na zakupy można zapoznać się z opiniami innych rodziców na temat kosmetyku. W opiniach internetowych można dowiedzieć się, jaka jest jakość kosmetyku w stosunku do ceny i wydajności. Jednak nie można kierować się tylko nimi przy zakupie. To, że dany produkt nie powodował uczulenia u jednego z dzieci nie daje pewności, że w przypadku Twojego malucha ten problem się nie pojawi.

Wysypka na skórze – jak postąpić, kiedy pojawi się reakcja uczuleniowa po kosmetyku?

Niestety zdarzyć się może, że nawet najlepszy preparat do pielęgnacji przeznaczony  do skóry niemowląt może powodować uczulenie. W takim wypadku na skórze pojawić się może wysypka. Zazwyczaj są to czerwone krostki podskórne. Jeśli ten objaw pojawia się na skórze po zastosowaniu nowego kosmetyku, to oznacza, że wystąpiła reakcja uczuleniowa. Tak więc konieczne jest odstawienie kosmetyku i wybranie nowego. Jednak z jego zastosowaniem warto poczekać do momentu, aż wysypka minie. Przez ten czas skórę niemowlaka można przemywać czystą wodą lub z odrobiną dodatku szarego mydła.

Wiedząc już nieco więcej na temat tego, jak wybrać najlepsze kosmetyki można z łatwością skompletować wyprawkę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *