Pogoda na zewnątrz sprawia, że częściej wychodzicie na zewnątrz? Jednak brak pomysłu na aktywność na świeżym powietrzu sprawia, że szybko wracacie do domu? Przebywanie z dzieckiem na zewnątrz może okazać się dobrą zabawą zarówno dla rodziców, jak i dziecka. Przekonaj się, co możecie robić, by się nie nudzić. Pomysły na aktywności z dzieckiem na świeżym powietrzu znajdziecie w naszym poradniku.

Puszczanie latawca

Latem warto wybrać się na polanę lub wzgórze z latawcem. To wspaniała przygoda dla każdego dziecka. Puszczanie latawca w słoneczny dzień wakacji na pewno na długo zostanie zapisane w pamięci malucha. Jest to rozrywka, która może zaciekawić zarówno małe dzieci, jak i nastolatków. Wystarczy zamówić latawiec i czekać na wspaniałą przesyłkę. Każdy maluch jest w stanie wybrać dla siebie ten odpowiedni model, ponieważ na rynku jest naprawdę wiele wersji kolorystycznych.

Zabawa w piaskownicy

Doskonałym pomysłem na zabawę z dzieckiem na świeżym powietrzu jest spędzenie czasu w piaskownicy. Zrobienie piaskownicy na własnym podwórku nie jest trudne. Wystarczy kupić kilka desek drewnianych i białego pasku. Do tego potrzebne są wiaderka, łopatki i wiele innych zabawek dziecięcych. Z piasku można stworzyć zamek lub tworzyć ciekawe potrawy dla krasnoludków. To świetna zabawa, dzięki której pobudzona zostanie dziecięca wyobraźnia.

Spacer po lesie

Jeśli macie więcej wolnego czasu warto wybrać się z dzieckiem na długi spacer po lesie. To wspaniała przygoda, dzięki której zbliżycie się do siebie. Na początku lata możecie wybierać się na spacer w lesie w poszukiwaniu ciekawych roślin. Pod koniec sierpnia i wraz z początkiem września możecie wychodzić na grzybobranie. Taka wyprawa z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla dziecka.

Jazda na rowerze

W słoneczne dni można wybrać się na wycieczkę rowerową. Warto pamiętać, że starsze dzieci mogą jeździć na własnych rowerach. Jeśli jednak macie dziecko, które jeszcze nie umie jeździć możecie dokupić siodełko, koszyczek lub dokładkę do roweru, na której maluch zostanie umieszczony. W ten sposób możecie całą rodziną wybrać się na wycieczkę, podczas której zobaczycie wiele ciekawych miejsc.

Jazda na rolkach

Polecaną rozrywką jest również jazda na rolkach. Jest to dobre ćwiczenie całego ciała. Warto pamiętać, że aktywność fizyczna dla dzieci jest bardzo ważna i ma wpływ na rozwój całego organizmu, a co więcej zapobiega rozwoju otyłości. Najlepiej jednak wymyślać rozrywki, które łączą aktywność fizyczną z dobrą zabawą. Dzięki temu dziecko nie będzie się zniechęcać do ruchu i ćwiczeń.

Zabawa w chowanego

Jedną z popularnych zabaw, na które warto zdecydować się z dzieckiem jest chowany. To zabawa, w której jedna osoba szuka kilku innych, które chowają się tak, by było je trudno znaleźć. Jeśli osoba szukająca znajdzie wszystkich wygrywa. Jeśli jednak jedna osoba nie zostanie znaleziona to właśnie ona wygrywa.

Zabawa w berka

Dobrym połączeniem zabawy i aktywności fizycznej jest zabawa w berka. Polega ona na ganianiu kilku osób i przekazaniu im tak zwanego „berka”. 

Plecenie wianków z kwiatów polnych

Jeśli zastanawiasz się, jakie rozrywki na świeżym powietrzu można zapewnić małej dziewczynce, to dobrym pomysłem jest plecenie wianków z kwiatów. Wybierzcie się na spacer po łące i zbierajcie najpiękniejsze kwiaty. Potem można zrobić z nich piękne wianki na głowę, dzięki którym mała dziewczynka poczuje się jak prawdziwa „Pani lato”.

Kąpiele w jeziorze

Jeśli w pobliżu domu macie jezioro to warto od czasu do czasu wybierać się na nie razem z dziećmi. W upalne dni to właśnie w wodzie można znaleźć ochłodzenie. Jest to więc najlepszy czas na to, by nauczać maluchy pływać lub spędzić miło czas nad wodą.

Budowanie szałasu

Świetną zabawą okazać się może budowanie szałasu. To przygoda, która z pewnością zrobi wrażenie zarówno na dziewczynkach, jak i chłopcach.

Okazuje się, że sposobów na spędzanie czasu z dziećmi w różnym wieku na świeżym powietrzu jest naprawdę dużo.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *