Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Coraz więcej osób planuje sobie urlop z dziećmi na przełomie lipca i sierpnia. To miesiące, w których nad morzem, w górach i za granicą jest najwięcej turystów. Planujecie wakacje, ale nie macie pojęcia, gdzie się najlepiej wybrać z maluchem? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem. Razem dowiemy się, jakie jest najlepsze miejsce dla waszej rodziny!

Wyjazd nad morze z dzieckiem – o czym warto pamiętać?

Jednym z popularniejszych miejsc, w które można wybrać się na wakacje z dzieckiem to morze. Biała plaża piasku, czysta woda morska oraz lekkie i orzeźwiające powietrze – to może na Was czekać nad polskim morzem. Warto pamiętać, że plaże znajdują się na otwartej przestrzeni. To więc oznacza, że trudno tam znaleźć cień. Najlepiej więc zabrać ze sobą parasol, po którym można schować się z dziećmi, by nie narażać się na negatywne działanie promieni słonecznych. Nie można też zapomnieć o nakryciu głowy, wody w butelkach oraz filtrze przeciwsłonecznym. Kiedy dzieci przebywają w wodzie należy stale je nadzorować. Fale nad morzem są nieprzewidywalne, dlatego trzeba zwracać uwagę, czy woda nie porwała dziecka z dala od brzegu.

Wyprawa w góry z dzieckiem – co warto ze sobą zabrać?

Kolejnym miejscem, w które można wybrać się z dzieckiem na wakacje są góry polskie. Można wybierać w Bieszczadach lub Tatrach i Sudetach. Każde z tych miejsc ma w sobie wiele uroku i sprawia, że wyprawa w góry staje się niezapomnianą przygodą. To jak przygotować się na taką wycieczkę zależy od wieku dziecka. Jeśli maluch ma kilka miesięcy, to należy kupić nosidełko, które zapina się na plecach lub klatce piersiowej. Jest to jednak konieczne tylko wtedy, gdy trasa jest trudna i prowadzi przez kamieniste szlaki. Warto jednak zdecydować się na trasy, po których można poruszać się z wózkiem. To między innymi trasa na Morskie Oko, która w większości składa się z drogi asfaltowej.

Na mazury z dzieckiem – czy warto?

Jeśli nie może i nie góry to może mazury? Spokojnie i daleko od tłumów ludzi. Na mazurach można znaleźć zdecydowanie więcej wytchnienia, niż nad morzem, a można skorzystać z wody, która ochłodzi ciało nawet w najbardziej upalne dni. Dodatkowo w takich miejscach zdecydowanie łatwiej o cień z drzew, co pozwala znaleźć dla siebie miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie się bawić. Warto jednak pamiętać, że w trawach czyhać mogą kleszcze. Dlatego warto zabrać ze sobą preparaty odstraszające insekty, a co więcej po powrocie do pokoju sprawdzić, czy kleszcz nie wbił się w skórę. Najczęstsze miejsca, w których wbijają się kleszcze to zgięcia kolan i łokci, miejsca za uszami i na karku, a także przerwy między palcami u stóp.

Czy wyjazd za granicę z dzieckiem to dobry pomysł?

W obecnej sytuacji epidemiologicznej trudno jest zaplanować wyjazd z dzieckiem za granicę. Jeśli planujecie wybrać się nieco dalej poza granice państwa to koniecznie sprawdźcie jakie obostrzenia panują w danym miejscu. Dodatkowo trzeba upewnić się, jakie warunki trzeba spełniać podczas przekraczania granicy w jedną i drugą stronę. Może okazać się, że po wyjeździe konieczne będzie przejście przez kwarantannę zarówno w obcym kraju, jak i po powrocie do polski.

Wiedząc już nieco więcej na temat tego, gdzie można wyjechać na wakacje z dzieckiem bez trudu możecie wybrać dla Was najlepszą opcję. Planowanie wakacji z dziećmi nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać. Trzeba tylko pamiętać, by zagwarantować maluchom wystarczająco dużo rozrywki.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *