Wybierasz się na wakacje nad morze? A może razem z rodziną wolicie wspinaczki górskie i to właśnie w góry się wybieracie? Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy wyjeżdżacie w góry, czy nad morze. Nie ma znaczenia, czy jedziecie do miasta w kraju, w którym mieszkacie, czy jedziecie w nieznane wam dotąd miejsca. Musicie znać zasady, które pomogą wam bezpiecznie podróżować i wrócić do domu. Jeśli nie chcecie zachorować lub złamać zasad panujących w mieście, lub kraju, do którego się wybieracie, to koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem. Z niego dowiecie się co daje Europejska Kara Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przekonajcie się, jak spakować walizkę, by mieć w niej najpotrzebniejsze przedmioty, które zadbają nie tylko o komfort, ale przede wszystkim o wasze bezpieczeństwo.  

Jak zagwarantować sobie ubezpieczenie na wakacjach?

Wybierając się na wakacje za granicę należy zadbać o ubezpieczenie. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się tylko na jeden dzień, czy na cały miesiąc. Istnieją różne zdarzenia losowe, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego lepiej się zabezpieczyć. Na wakacjach za granicą do ubezpieczenia uprawnia Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego. To dzięki niej w razie choroby lub wypadku możesz liczy na pomoc w szpitalach i przychodniach za zasadach, jakie panują w danym kraju. To najczęściej pozwala na korzystanie z darmowego leczenia, nawet jeśli przebywasz w szpitalu kilka dni. Warto jednak pamiętać, że są kraje w Europe, w których nawet z tą kartą możesz zostać poproszony o poniesienie kosztów. W niektórych krajach trzeba będzie zapłacić za pobyt w szpitalu i wyżywienie. Warto jednak mieć taką Kartę Ubezpieczenia przy sobie, by nie musieć ponosić żadnych dodatkowych kosztów leczenia. Ubezpieczenie obowiązuje sześć miesięcy i korzystać z niego można we wszystkich krajach znajdujących się w Unii Europejskiej. Dodatkowo obowiązuje ona również w:

  • Szwajcarii,
  • Islandii
  • Norwegii.

Szczepienia na wakacje dla Ciebie i całej rodziny

Wybieracie się na wakacje do krajów tropikalnych? Niestety są to miejsca, w których łatwo można zarazić się chorobą zakaźną, która jest bardzo groźna dla organizmu dorosłych, a dla dzieci może być śmiertelnym niebezpieczeństwem. Dodatkowo warto pamiętać, że służba zdrowia i warunki sanitarne jakie panują w takich krajach są na bardzo niskim poziomie, więc lepiej od razu zadbać o swoje zdrowie i życie. Dostępne są specjalne szczepionki ochronne dla osób, które wybierają się na wakacje do tropikalnych krajów. Mimo tego, że są one dodatkowo płatne, to dla zdrowia i własnego bezpieczeństwa warto w nie zainwestować.

Jak spakować walizę, by wakacje były bezpieczne?

W walizce na wakacje nie może zabraknąć ubrań i dokumentów, jednak nie tylko to ma znaczenie. Wybierając się w tropikalne miejsca lub nad morze warto zabrać ze sobą czapkę z daszkiem i kremy z filtrem. Słońce jest oczywiście rozrywką dla każdego na wakacjach, jednak zbyt długie przebywanie na promieniach słonecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia może być groźne dla zdrowia. Ekspozycja skóry na promienie słoneczne zwiększa ryzyko rozwoju czerniaka, czyli jednego z najgroźniejszych nowotworów. Lepiej więc zainwestować w kremy z filtrem UVA i UVB, by mieć pewność, że Twoja skóra jest odpowiednio chroniona. Warto mieć przy sobie czapkę z daszkiem lub kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne, ponieważ chronią one głowę i oczy, które są szczególnie narażone na niekorzystne działanie promieni słonecznych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *