Każda kobieta pragnie mieć silne, lśniące i gęste włosy. Niestety istnieje wiele czynników oraz błędów w pielęgnacji, które sprawiają, że włosy tracą swój naturalny blask i stają się słabe oraz zniszczone. Jeśli Twoje włosy zaczynają się kruszyć, są zniszczone i podatne na uszkodzenia, koniecznie przekonaj się, jakie kosmetyki stosować, by poprawić ich wygląd i kondycję. Przekonaj się, że pielęgnacja włosów wcale nie musi być trudna i droga.

Jakie są przyczyny pogorszenia się kondycji włosów – suche i zniszczone kosmyki


Istnieje wiele przyczyn doprowadzających do nadmiernego wysuszenia i zniszczenia kosmyków. Jedną z nich jest niedobór składników odżywczych, przez co włosy stają się słabe i bardziej podatne na uszkodzenia. Zwiększa się ich wrażliwość na negatywne działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Warto wiedzieć, że toksyny i zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska, a także nadmierna ekspozycja na wysokie temperatury, słońce lub mróz może przyczynić się do silnego osłabienia włosów.


Bardzo często kobiety mające włosy zniszczone i suche wcześniej stosowały bardzo silne preparaty do modelowania. Zbyt częste stosowanie suszarki, lokówki, lub prostownicy może sprawić, że włosy są wysuszone, a nawet przepalone i zaczną się kruszyć.


Przyczyną wysuszenia i zniszczenia włosów może być również bardzo częste farbowanie. Nakładanie farb z amoniakiem na negatywny wpływ na kondycję włosów oraz skórę głowy. To właśnie dlatego zaleca się farbowanie włosów co trzy miesiące lub wybranie farb o naturalnym składzie bez amoniaku.

Jak wybrać szampon do włosów suchych i zniszczonych?


Jednym z ważniejszych etapów pielęgnacji włosów jest ich mycie. Do tego niezbędny jest szampon do włosów. Zanim jednak zdecydujesz się na jego zakup koniecznie przekonaj się, czy jest to produkt wysokiej jakości. Przy wyborze kosmetyków do włosów warto sprawdzić ich skład. Najlepiej sprawdzają się szampony do włosów, które mają naturalny skład, a także optymalną ilość produktów myjących. To powinny być kosmetyki wolne od chemicznych dodatków lub sztucznych aromatów. Bardzo ważne jest również to, by szampon do włosów był przeznaczony do określonego rodzaju kosmyków.


Szampon do włosów suchych i zniszczonych powinien mieć działanie nawilżające, regenerujące i wzmacniające. Dzięki niemu włosy i skóra głowy będą nie tylko doskonale oczyszczone, ale, co więcej, staną się dobrze nawodnione i wzmocnione.


Jakie odżywki i maseczki stosować na włosy suche i zniszczone?


Warto jednak pamiętać, że samo mycie włosów nie jest pielęgnacją. Oczyszczanie skóry głowy i kosmyków nie przyczyni się do ich wspaniałego odnowienia i odbudowy. Do tego potrzebne są kosmetyki o intensywnym działaniu. Kilka razy w tygodniu warto nakładać na włosy odżywki i maseczki, które mają bogaty skład. Ich stosowanie dostarcza do kosmyków cenne składniki odżywcze i aktywne. Dzięki temu włosy stają się wzmocnione, dobrze nawilżone, a co więcej zwiększa się ich odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych doskonale sprawdzą się:


• Odżywka keratynowa
• Maska z proteinami jedwabiu
• Olejek arganowy
• Olejek ze słodkich migdałów
• Masło shea
• Masło kokosowe


To kosmetyki o skutecznym działaniu, które sprawiają, że zniszczone włosy poprawiają swój wygląd. Działają wzmacniająco, wygładzająco i nawilżająco.


Podstawowe błędy w pielęgnacji, które mogą doprowadzić do wysuszenia i zniszczenia włosów


Przy pielęgnacji włosów można popełnić naprawdę wiele błędów. Jednym z nich jest wycieranie włosów ręcznikiem. Warto wiedzieć, że włosy od razu po umyciu, kiedy są jeszcze mokre są najbardziej narażone na uszkodzenia. Ich struktura jest wtedy bardzo delikatna i wrażliwa. Pocieranie włosów ręcznikiem może doprowadzić do poplątania się kosmyków, ich zniszczenia i rozdwojenia końcówek. Lepiej więc odczekać kilkanaście minut, by kosmyki dobrze przeschły. Kolejnym błędem jest czesanie włosów od razu po myciu. W tym przypadku również włosy mogą zostać zniszczone, a końcówki ukruszone. To prawda łatwiej czesze się włosy kiedy te są mokre, jednak to ma na nie bardzo negatywny wpływ. Lepiej więc zaczekać aż przeschną i dopiero przejść do ich rozczesywania.


Wiele osób stosuje do pielęgnacji włosów kosmetyki, które nie są przeznaczone do ich rodzaju kosmyków. Takie działanie może sprawić, że włosy staną się suche, zniszczone, a na skórze głowy pojawi się łupież. Bardzo ważne jest więc dobranie odpowiednich kosmetyków.
Wiedząc już, jak pielęgnować włosy stosuj się do wyżej wymienionych zasad. Możesz mieć pewność, że dzięki kilku zmianom w codziennej pielęgnacji Twoje włosy zmienią się na silniejsze, a ich wygląd znacząco się poprawi.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *