Azjatki zachwycają pięknym wyglądem i nienagannym wyglądem skóry twarzy nawet po wielu latach. Ich skóra wydaje się być odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, a przede wszystkim na upływ czasu. Azjatycka pielęgnacja twarzy to tajemnica piękna i nieskazitelnej urody kobiet żyjących na Dalekim Wschodzie. Wydawać się może, że to za sprawa genów ich skóra nie starzeje się i jest zawsze świetlista i promienna. To jednak nie tylko genetyka, ale także prawidłowa pielęgnacja.

Oczyszczanie skóry — pierwszy etap azjatyckiej pielęgnacji

Oczyszczanie jest jednym z ważniejszych etapów pielęgnacji azjatyckiej. Kobiety mieszkające na Dalekim Wschodzie nigdy nie kładą się spać w makijażu. Spanie w makijażu sprawia, że kondycja skóry znacząco się pogarsza. W ciągi dnia skóra wytwarza sebum, które miesza się z makijażem oraz zanieczyszczeniami, które zdążyły się zgromadzić na naskórku w ciągu dnia i w nocy. Taka mieszanka jest w stanie zapchać pory, przez co na skórze pojawiać się zaczną wypryski, stany zapalne i zaczerwienienia. Ważne jest więc to, by przed snem skóra była dokładnie oczyszczona. Azjatki stosują dwuetapowej metody na oczyszczanie skóry twarzy. W pierwszym etapie pielęgnacji stosują oleje do oczyszczania skóry. Jak olejki mogą usunąć zanieczyszczenia? Olejki naturalne mają podobny skład do wytwarzanego przez skórę sebum. Dzięki temu łatwiej jest usunąć zanieczyszczenia ze skóry. Najlepiej stosować specjalne olejki myjące do twarzy, ponieważ ich skład nie jest tak ciężki, jak zwykłych olejów. Kolejnym etapem jest oczyszczanie skóry kosmetykami na bazie wody. Dzięki nim możliwe jest usunięcie pozostałości z tłustych olejków. To sprawi, że skóra będzie dobrze nawilżona, wygładzona i oczyszczona.

Złuszczanie naskórka — azjatycka pielęgnacja skóry

Kolejnym etapem pielęgnacji, o którym nigdy nie zapominają Azjatki, jest złuszczanie naskórka. Jest to potrzebne, by ze skóry usunąć martwy i zrogowaciały naskórek. Dzięki temu skóra twarzy pozostaje jędrna, elastyczna i gładka. Dodatkowo znacznie lepiej wchłania składniki odżywcze. Do złuszczania zaleca się stosowanie specjalnych rękawic, które usuwają zrogowaciały naskórek. Doskonale sprawdzają się również peelingi. Warto jednak wiedzieć, że peelingów nie trzeba stosować codziennie. Najlepiej używać ich dwa razy w tygodniu, by miały skuteczne, a jednocześnie bezpieczne działanie.

Do pielęgnacji twarzy najlepiej sprawdzają się peelingi mechaniczne, które w swoim składzie zawierają małe drobinki, dzięki którym możliwe jest usunięcie martwego naskórka. Istnieją również peelingi chemiczne, które w swoim składzie zawierają enzymy lub kwasy, który zadaniem jest rozpuszczanie martwego naskórka. Jednak tego rodzaju peelingi nie są polecane każdemu. Kobiety z cerą naczyniową i wrażliwą nie powinny się decydować na ich stosowanie, ponieważ ich skład może powodować silne podrażnienia. Osoby z cerą trądzikową również powinny zrezygnować z ich stosowania, ponieważ przyczynić się mogą do zaostrzenia stanów zapalnych. Najlepiej sprawdzają się do cery normalnej i mieszanej.

Peeling z drobinkami nie powinien być stosowany, jeśli na twarzy pojawiają się świeże wypryski. Podczas ścierania naskórka może dojść do uszkodzenia wyprysków, przez co bakterie mogą roznieść się po całej twarzy.

Tonizacja — trzeci etap azjatyckiej pielęgnacji

Kolejnym etapem jest tonizacja skóry. Pomaga ona zachować prawidłowy poziom kwasowo-zasadowy skóry. Skóra twarzy ma odczyn lekko kwaśny. Niestety podczas oczyszczania i mycia może dojść do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, przez co zmniejszy się jej odporność na działanie drobnoustrojów i szkodliwych czynników środowiskowych. Jeśli równowaga kwasowo-zasadowa zostanie naruszona na długo, na skórze pojawić się mogą wyprysku, cera stanie się nadmiernie wysuszana, a co więcej stanie się szara i wyglądać będzie na starą i zmęczoną. Warto więc w codziennej pielęgnacji stosować tonik, który powinien zostać na skórze i wchłonąć się w naskórek.

Czwarty etap pielęgnacji azjatyckiej — nawilżanie

Po oczyszczeniu, złuszczaniu i tonizacji skóra powinna być dokładnie nawilżona, by nie doszło do jej nadmiernego przesuszenia. Azjatki używają do tego nie tylko kremów, ale również serum i maseczek w płachcie, które nie tylko nawilżają, ale również głęboko odżywiają. Maski w płachcie powinny być stosowane nie częściej niż co drugi dzień. Zamiast maseczek można stosować ampułki i serum nawilżająco-odżywcze.

W czasie ciąży należy pamiętać, by starannie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne. Najlepiej unikać stosowania kosmetyków, w których składzie znajdują się pochodne witaminy A, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na rozwój płodu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *