Zapalenie pęcherza moczowego jest uciążliwą dolegliwością, która dotyczy wielu kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Choroba układu moczowego najczęściej objawia się zwiększoną potrzebą oddawania moczy, a także silnym i uporczywym dyskomfortem, który odczuwany jest podczas wykonywania tej potrzeby fizjologicznej. Pojawia się ciągłe wrażenie napełnionego pęcherza, mimo tego, że jest on poróżniony. Pojawić się może także silny ból w okolicach intymnych. U kobiet dodatkową dolegliwością jest swędzenie i pieczenie. Dowiedź się, jak poradzić sobie z zapaleniem pęcherza moczowego domowymi sposobami.

Żórawina wspomaga leczenie zapalenia pęcherza moczowego

Na częste problemy z zapaleniem pęcherza moczowego, doskonale sprawdzi się duża ilość owoców żurawiny. Jest to bardzo skuteczna metoda a to za sprawą tego, że owoce żurawiny wykazują właściwości przeciwzapalne  i przeciwbakteryjne, dzięki czemu infekcja może zostać zwalczona lub złagodzona. Ich spożywanie działa przede wszystkim profilaktycznie, ponieważ nie pozwalają one na to, by bakterie osadzały się na ścinkach pęcherza. Jeśli nie możesz zdobyć świeżych owoców żurawiny, to doskonale sprawdzą się soki, a także suszone owoce, które również mają zbawienne działanie na zdrowie i pracę układu moczowego.  

Zapalenie pęcherza moczowego zwalczaj rumiankiem

W przypadku zapalenia pęcherza moczowego, warto zdecydować się na ciepłą kąpiel lub prysznic pod gorącym strumieniem. Gorąca woda łagodzi ból i pozwala wypocząć, dzięki czemu w tym trudnym okresie poczujesz się lepiej. Napar z rumianku można dodawać do kąpiel, dzięki czemu będzie ona miała jeszcze skuteczniejsze działanie w zwalczaniu stanu zapalnego. Rumianek działa tak skutecznie, ponieważ ma on silne właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Po kąpieli możesz napić się świeżego naparu z rumianki, ponieważ wspomoże to leczenie i złagodzi nieprzyjemne dolegliwości schorzenia. Zawarte w rumianku związki przyczyniają się do zwalczenia stanu zapalnego, a co więcej korzystnie wpływają na układ nerwowy, dzięki czemu możesz się zrelaksować.

Higiena podczas zapalenia pęcherza moczowego

Objawy zapalenia pęcherza moczowego są bardzo charakterystyczne, a osoby, które chociaż raz miały już ten problem rozpoznają go bez problemu. Kiedy pojawiają się one u Ciebie, koniecznie pamiętaj o częstej zmianie bielizny. Pozwoli to ograniczyć rozwój bakterii, które przyczyniają się do zaostrzenia dolegliwości. Warto również położyć bieliznę na ciepłym kaloryferze, ponieważ złagodzi ona ból i dyskomfort kiedy zostanie nałożona.

Witamina C podczas leczenia zapalenia pęcherza moczowego

Witamina C jest niezbędnym składnikiem, który potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i pęcherza moczowego. W przypadku jej niedoborów organizm jest znacznie bardziej narażony na infekcje, a w tym również na zapalenie pęcherza moczowego. Podczas tego schorzenia warto uzupełnić dietę o suplementy diety z witaminą C. Zalecana dawka to 1000mg na dobę. Warto również spożywać więcej produktów, które dostarczają do organizmu ten niezbędny składnik odżywczy, by zmniejszyć ryzyko rozwoju tego schorzenia w przyszłości.

Zapalenie pęcherza moczowego rozwija się przez bakterie, które osiadają na ściankach pęcherza. Jeśli problem często nawraca warto udać się do lekarza, by ustalić tego przyczyny. Nie można ignorować nawracających zapaleń, które mogą świadczyć o poważnym schorzeniu układu moczowego.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *