Planowanie ślubu nie jest łatwe nawet jeśli dwoje partnerów decyduje się na stuprocentowe zaangażowanie. Już dwa lata przed terminem rozpoczyna się praca dwóch osób, która zakończy się wymarzoną uroczystością w gronie najbliższych.  Chcesz dowiedzieć się, od czego zacząć organizację ślubu i wesela? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedzcie się więcej na ten temat.

Dwa lata przed ślubem – o czym warto pamiętać?

Na początek tuż przed rozpoczęciem planowania wszystkich szczegółów trzeba ustalić sobie budżet. Jest to konieczne, by wiedzieć jakie ma się możliwości, na co można sobie pozwolić, a z czego lepiej zrezygnować. Następnie można przejść do ustalenia listy gości, a także wyboru daty na ślub. Dopiero potem można rozpocząć poszukiwania i rezerwację sali weselnej. Po tym można rozpocząć  poszukiwania fotografa, kamerzysty i zespołu muzycznego. Na samym końcu można przejść do szukania florystki i dekoratorki, która pomoże udekorować salę, by wyglądała wyjątkowo i niepowtarzalnie. Na samym końcu warto zastanowić się jaka oprawa muzyczna będzie towarzyszyć Parze Młodej podczas ceremonii zaślubin. Jednak jest to wymiana kroków w bardzo szczegółowy sposób. W kolejnej części nieco rozwiniemy każdy z nich.

Planowanie budżetu – jak to zrobić z głową?

Jak planować budżet na wesele. Oczywiście każda Para Młoda chce, by ten dzień był wyjątkowy jednak nie można zapomnieć, że jest to dopiero początek waszego życia małżeńskiego. Tak więc lepiej nie wydawać wszystkich swoich oszczędności, by po ślubie nie zostać bez grosza i pieniędzy na dalsze utrzymanie. Budżet powinien być robiony z głową i wspólnie z partnerem. Określenie wspólnej kwoty na jaką możecie się złożyć będzie najlepszym pomysłem. W tym budżecie musi znajdować się miejsce nie tylko na wynajęcie sali i dekoracje, ale także zaproszenia i oczywiście stroje dla przyszłych małżonków.

Lista gości weselnych – wspólna praca bez sprzeczek

Wybranie gości na wesele nie jest tak łatwe jak może się wydawać. Warto wiedzieć, że każda osoba zaproszona na wesele to kolejny koszt –  jest to dość smutne patrzenie jednak mając ograniczony budżet trzeba o tym pamiętać. Najlepiej zdecydować się na osoby, z którymi naprawdę chce się przeżyć ten wyjątkowy dzień. Jeśli macie w rodzinie osoby, z którymi naprawdę się dogadujecie, a rodzina mówi, że wypada zaprosić każdego to nie musicie się do niczego zmuszać.  Dodatkowo to Wy powinniście ustalić kto będzie brał udział w tym wyjątkowym dniu. Możecie zapytać bliskich kto jeszcze może przyjść, ale nie warto pozwalać na wtrącanie rodziców do listy gości, ponieważ to Wasze wesele, więc ostateczna decyzja należy do Was. Poza tym to Wy będziecie płacić za każdy talerzyk, a każda osoba dorosła będzie zaproszona z osobą towarzyszącą.

Zamawiamy fotografa ślubnego – jak go wybrać?

Kolejnym krokiem jest zamawianie fotografa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z kilkoma ofertami fotografów. Warto dowiedzieć się jakie mają ceny, a także sprawdzić ich prace. Lepiej nie decydować się na pierwszego lepszego i tańszego fotografa, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na zdjęcia, które po pewnym czasie staną się jedną z cenniejszych pamiątek z dniu ślubu. Warto więc poświęcić na wybór nieco więcej czasu, a następnie zdecydować się na spotkanie z fotografem.

Atrakcje na ślub – jak je wybrać?

Zagwarantowanie atrakcji sobie i wszystkim zebranym sprawi, że ta wyjątkowa impreza na długo zapadnie w pamięci każdemu. Istnieje wiele różnych atrakcji weselnych, na które można się zdecydować. To między innymi:

  • Foto lustra,
  • Bary z kolorowymi drinkami
  • Animatorzy dla dzieci
  • Pokaz ogni
  • Puszczanie lampionów
  • Zimne ognie
  • Spacer w kolorowym dymie
  • Karaoke na weselu

Możliwości jest naprawdę wiele, a warto zdecydować się na kilka propozycji, by zabawa na weselu była interesująca i dynamiczna.

Istnieje jeszcze więcej szczegółów, na których warto skupić się podczas przygotowania do wesela, jednak o tym wspomnimy w kolejnej części artykułu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *