Kiedy na świecie ma pojawić się dziecko rodzice chcą zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Tworząc wyprawkę dla niemowlaka zwracają uwagę na każdy szczegół i starają się wybrać wszystko, co najlepsze. Jednym z elementów wyposażenia wyprawki dziecięcej są ubranka. Warto wiedzieć kiedy najlepiej je kupić, a także co powinno znaleźć się na liście zakupów w tym przypadku. Tego wszystkiego dowiesz się zapoznając się z naszym poradnikiem dla rodziców.

Kiedy kupić ubranka dla niemowlaka?

Ubranka dla niemowlaka najlepiej kupić dwa lub jeden miesiąc przed porodem. Warto jednak zachować umiar. Nie trzeba od razu tworzyć garderoby dziecięcej na kilka miesięcy. Maluch przez pierwsze tygodnie swojego życia intensywnie rośnie, więc ubranka, które kupisz na początku mogą okazać się za małe już po kilkunastu dniach. Lepiej więc wybrać tylko, to co najpotrzebniejsze. Resztę ubranek można dokupować na bieżąco, dopasowując je do rozmiaru i potrzeb dziecka. W ten sposób można mieć pewność, że w garderobie malucha nie będzie ubranek, które nigdy nie zostaną założone.

Jak dobrać rozmiar ubrań dla niemowlaka?

Wybrnie rozmiaru dla niemowlaka nie jest tak trudne jak może się wydawać. Jeśli zastanawiasz się, jaki rozmiar dla malucha wybrać jeszcze przed jego pojawieniem się na świecie, to najlepiej zdecydować się na ten najmniejszy czyli od 50 do 56. To ubranka odpowiednie dla dzieci, które ważą od dwóch do trzech kilogramów. Nieco później, kiedy maluch będzie ważył już więcej, niż trzy kilogramy można zdecydować się na kupienie ubranek w rozmiarze od 56 do 62. W momencie, w którym maluch kończy trzeci miesiąc życia, a jego waga wzrasta powyżej pięciu kilogramów odpowiedni będzie przedział rozmiarów od 62 do 68. Dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia z wagą sięgającą powyżej siedmiu kilogramów odpowiedni będzie rozmiar od 68 do 74.

Jak kupić ubranka dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Kupienie ubranek to jedno z zadań, na które powinien przygotować się każdy przyszły rodzic. Ubranka dbają o wygodę malucha oraz swobodę jego ruchów. Warto więc zadbać, by części garderoby, w które ubrany będzie maluch były elastyczne i wygodne. Najlepiej zdecydować się na te, które wykonane są z materiałów przewiewnych, dzięki czemu maluch nie będzie narażony na przegrzanie i nadmierną potliwość. Warto pamiętać o tym, że liczy się rodzaj tkanin. Doskonale sprawdzać się będą bawełniane ubranka dla niemowląt, które są przystosowane do potrzeb delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Dzięki temu można mieć pewność, że skóra malucha nie zostanie podrażniona.

Jakie ubranka dla niemowlaka kupić – lista zakupów

Wybierając się na zakupy w celu skompletowania garderoby dziecięcej warto mieć ze sobą listę tego, co będzie potrzebne. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, by niczego nie zapomnieć, a po drugie, by nie rzucić się w wir zakupów i nie wybrać za dużej ilości ubranek, ponieważ maluch może z nich bardzo szybko wyrosnąć i nie zostaną wykorzystane. Na liście zakupów w tym przypadku powinny znaleźć się:

  • Body niemowlęce z krótkim rękawem x 2
  • Body niemowlęce z długim rękawem  x 2
  • Pajacyk niemowlęcy x 2
  • Skarpetki niemowlęce x 3
  • Czapeczka dla niemowlaka x 2

Jeśli dziecko urodziło się w sezonie zimowym do tego potrzebny będzie kombinezon niemowlęcy, ciepła czapka na zimę oraz rękawiczki.

Pranie ubranek niemowlaka – o czym warto pamiętać?

Piorąc ubrania niemowlęce należy zachować ostrożność. Nie można zapomnieć o tym, że maluch ma bardzo delikatną skórę. To więc oznacza, że nie można prać jego ubranek z ubraniami dorosłych w tym samym środku do prania. Konieczne jest zastosowanie proszku do prania przeznaczonego dla niemowląt. Warto również zrezygnować ze stosowania płynów do płukania – nawet tych przeznaczonych dla niemowląt, ponieważ pozostawiają one na tkaninach cząsteczki zapachowe, które mogą podrażniać skórę i prowadzić do rozwoju reakcji alergicznych.

Wiedząc już nieco więcej na temat tego, jak wybrać ubranka niemowlęce, można bez trudu skompletować garderobę dla dziecka.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *