Spacerowanie z dzieckiem ma doskonały wpływ na jego rozwój. Nie bez powodu specjaliści zalecają spacerowanie z maluchem w wózku przynajmniej raz na dobę. Świeże powietrze wpływa na rozwój układu nerwowego, kolory wpływające na oczy malucha pobudzają zmysł wzroku do pracy, zaś dotlenienie dba o prawidłową prace wszystkich organów i ułatwia zasypianie. Warto zastanowić się, jakie są sposoby na umilenie tego czasu z maluchem. W tym czasie liczy się przecież zadowolenie rodzica i dziecka.

Regulowana rączka w wózku dziecięcym – wygoda dla rodziców

Prowadzenie wózka dziecięcego wydaje się banalnie proste i niewymagające. Wystarczy złapać za rączkę, a wózek niemal prowadzi się sam. Jeśli jednak rączka wózka jest za krótka zdarzyć się może, że mama lub tata muszą przybrać nachyloną pozycję, co jest nie tylko niekomfortowe, ale również negatywnie wpływa na zdrowie kręgosłupa. Warto więc zdecydować się na wózek dziecięcy Insevio, który wyposażony jest w teleskopową prowadnicę, dzięki której wysokość wózka można dopasować do swojego wzrostu. To zadba o wygodę i komfort nawet podczas długich spacerów. 

Uchwyt na kubek lub telefon – ciepły napój zawsze pod ręką i kontakt z bliskimi na jej wyciągnięcie

Wybierając się na spacer z dzieckiem rodzice najczęściej myślą o tym, by zabrać ze sobą wszystkie gadżety, które są potrzebne do przewijania, karmienia i opieki nad maluchem. Często zapominają o tym, że potrzebne jest miejsce na telefon, by mieć go zawsze pod ręką. Pojawia się również chęć wypicia ciepłej kawy lub innego ulubionego napoju, jednak w torbie zabrakło miejsca na schowanie butelki lub została ona pominięta, by zmniejszyć ryzyko zalania pieluch i chusteczek dziecięcych. W takim razie doskonałym gadżetem, który można dokupić do wózka dziecięcego Insevio Dolphin jest uchwyt na kubek. Dzięki niemu Twój ulubiony napój będzie zawsze pod ręką. Ugasisz pragnienie, a jednocześnie zadbasz o dobry nastrój. Uchwyt doskonale sprawdza się również jako miejsce na telefon.

Wentylowana gondola – najlepsze warunki do spacerowania dla dziecka

Dla każdego rodzica najważniejszy jest komfort malucha. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że przy wyborze wózka dziecięcego i przygotowywania się na spacer rodzice myślą o tym, by zapewnić dziecku najlepsze warunki do rozwoju i odpoczynku. Przez pierwsze miesiące życia dziecka najlepiej zabierać je na spacer w wózku z gondolą, która zadba o prawidłową pozycję i zapewniać będzie komfort. Polecanym wyborem są wózki z gondolą wentylowaną. Przewiewna siateczka zadba o to, by temperatura w gondoli była optymalna, co zmniejszy ryzyko zapocenia i przegrzania się malucha.

Szerokie pole widzenia – jak zagwarantować dziecku lepszy widok na świat?

Na spacerze dziecko może podziwiać świat i pobudzać zmysł wzroku do pracy. Co jeśli maluch zajmuje pozycje na brzuszku? Czy wtedy jest w stanie cokolwiek zobaczyć? Jeśli gondola wyposażona jest w system szerokiego pola widzenia, to jak najbardziej. Wentylowana gondola, to nie tylko ochrona termiczna, ale także zapewnienie dziecku lepszego pola widzenia. Dzięki temu dziecko bez względu na to jaką pozycję w wózku przybierze będzie w stanie podziwiać kolory, a także śledzić z zaciekawieniem, co dzieje się na zewnątrz. Takie rozwiązanie dba nie tylko o komfort, ale co więcej zapewnia najlepsze warunki do rozwoju.

Jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o komfort na spacerze, to koniecznie zastanów się, jaki wózek dziecięcy najlepiej wybrać. Jest to zakup, który wpływać będzie nie tylko na komfort dziecka, ale również Twoją wygodę. Zwróć uwagę na to, czy wybrany model można dostosować do wzrostu, by jego prowadzenie było łatwe i przyjemne. Stawiaj na innowacyjne modele, które są praktyczne i wyposażone w wiele nowoczesnych udogodnień. Dzięki  temu na spacerze zarówno Ty, jak i Twoje dziecko będziecie zadowoleni. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *