Coraz więcej rodziców decyduje się na zabieranie niemowlaka na zajęcia na basenie. Zdaniem specjalistów jest to doskonały sposób na wsparcie prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Pływanie na basenie z niemowlakiem korzystnie wpływa na samopoczucie rodziców i dziecka. Dba również o ich więź. Jakie są jeszcze powody, dla których warto brać udział w zajęciach na basenie z dzieckiem?

Niemowlak na basenie — najważniejsze informacje

Niemowlak na basenie to coraz częstszy widok. Rodzice traktują tego rodzaju zajęcia jako szansę na korzystne wpłynięcie na rozwój dziecka w sferze fizycznej. Zajęcia pływania w wieku niemowlęcym mają korzystny wpływ nie tylko na układ ruchowy, ale również umysłowy. Dzieci na basenie mają kontakt z innymi, co również wspomaga ich rozwój i pobudza układ nerwowy do pracy. Jest to także sposób na odpoczęcie od obowiązków domowych. Dzieci podczas tego rodzaju zajęć mogą się zrelaksować i dobrze bawić, dzięki czemu rodzice będą mieli chwilę wytchnienia od płaczu. Kobiety po porodzie potrzebują aktywności fizycznej, by móc wrócić do formy sprzed ciąży. Aerobik na basenie jest sposobem na poprawienie kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów nagromadzonych w ciąży.

Nie trzeba się obawiać zajęć tego typu. Maluchy mają otwarty umysł, więc nauka pływania — nawet w wieku niemowlęcym jest dla nich bardzo prosta. Dodatkowo na zajęciach organizowanych dla rodziców z niemowlakami przygotowane są specjalne akcesoria, które pomagają utrzymać się maluchom na powierzchni wody.

Jak pływanie wpływa na rozwój niemowlaka?

Zajęcia na basenie z niemowlakiem trwają nie więcej niż trzydzieści minut. Dla dorosłych może się to wydawać mało, jednak dla małego i intensywnie rozwijającego się dziecka jest to, to prawdziwe wyzwanie. Jednak wpływa korzystnie na jego rozwój, a co więcej poprawia samopoczucie. Na basenie maluch jeszcze bardziej potrzebuje i docenia bliskość mamy, dzięki czemu więź między maluchem i rodzicem znacząco się powprawia. W tego typu zajęciach biorą udział również tatusiowe, którzy podziwiają, jak ich maluch nabywa nowe umiejętności. Pływanie z dzieckiem jest więc doskonałym sposobem na zasinienie więzi między członkami rodziny.

Jak wyglądają zajęcia na basenie z niemowlakiem?

W większości szkół pływania zajęcia na basenie z niemowlakiem trwają pół godziny. Jeden kurs trwa trzy miesiące, a składa się on z okołu dwunastu zajęć. Podczas pływania maluchy są zabezpieczone specjalnymi akcesoriami, dzięki którym bez trudu utrzymują się na powierzchni wody. Do zabawy wykorzystywane są kolorowe piłeczki, grające zabawki, które wspomagaj rozwój i pobudzają kreatywność dziecka. Na początku kurs pływania dla niemowlaków opiera się na nauce utrzymywania w wodzie pozycji na brzuchu, plecach, a także pionowego utrzymywania ciała.

Wybranie się na basen z niemowlakiem to doskonały sposób na naukę i spędzenie miłego czasu z dzieckiem. Woda rozluźnia i przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu w organizmie. Tego typu zajęcia mają więc zbawienny wpływ nie tylko na zdrowie i rozwój dziecka, ale także samopoczucie i kondycję rodziców.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *