Dekoracje stołu weselnego dla gości jest bardzo ważna. Będzie ona miała wpływ na to, jak prezentuje się sala weselna, a co więcej, jak czują się goście na uroczystości. Stoły dla gości weselnych powinny być stylowe i eleganckie. Muszą być one dopasowane do ścianki i stołu weselnego Pary Młodej. Przekonajcie się, jakie dekoracje najlepiej wybrać na wesele i dlaczego!

Jak wybrać dekoracje na stół weselny dla gości i Pary Młodej?

Jak dobrać dekoracje na stół weselny? To pytanie zadaje sobie niemal każda przyszła Para Młoda. Ważne jest przede wszystkim to, by przy stole każdy czuł się dobrze, więc podczas wyboru dekoracji ślubnych zwracajcie uwagę na swoje potrzeby i upodobania. Ozdoby na stół dla gości powinny być dopasowane do motywu przewodniego uroczystości. Jeżeli jednak go nie macie, a wesele wyprawiane jest w stylu klasycznym, to dopasujcie dekoracje do wystroju sali.

Minimalizm zawsze w modzie – szlachetne nakrycie stołu

Neutralna i ponadczasowa biel zawsze jest w modzie. Przy wybieraniu dekoracji weselnych warto stawiać na minimalizm, który zawsze prezentuje się niezwykle szlachetnie. Minimalistyczna, a zarazem elegancka biel doskonale komponować się z błękitnymi, zielonymi i różowymi dodatkami. Na stole weselnym najlepiej ustawić wysokie bukiety z kwiatami, które w zestawieniu ze świeczkami będą prezentować się oryginalnie i nietuzinkowo. Skromne, ale szlachetne dodatki ślubne będą dopasowywać się do drobnych i klasycznych sztućców i zastawy. Lepiej ograniczyć ilość elementów na stole, by panował na nim porządek, a goście nie czuli się przytłoczeni.

Nakrycia stołu w stylu boho – idealna propozycja dla odważnych i  pewnych siebie osób

W ostatnim czasie na weselach stawia się na przepych i bogactwo ornamentów. Zastawa stołu i jego dekoracje muszą być oryginalne, bogato zdobione i metaliczne. Nietuzinkowe kształty, głęboko nasycone barwy, to połączenie stylu boho i orientalności To propozycja dla odważnej przyszłej Pary Młodej. Największym atutem stylu boho, jest to, że nie rządzą nim żadne zasady. Przeważająca biel i błękitne zdobienia sprawiają, że sala weselna będzie wyglądać lekko i delikatnie. Bogate zdobienia i wyraziste kolory dodadzą jednak nieco przepychu do wszystkich kompozycji dekoracyjnych.

Pastelowe kolory na weselu

Coraz więcej osób decyduje się na zestawienie wyrazistych i delikatnych kolorów pastelowych. Dodają one ciepła i niepowtarzalnego uroku do całej sali weselnej. Takie zestawienie kolorystyczne będzie pasować na uroczystości, które są urządzane w stylu romantycznym i klasycznym. W tym przypadku na stole weselnym mogą pojawić się jasno różowe talerze, ażurowe dodatki i pastelowe kompozycje kwiatowe.

Czego nie może zabraknąć na stole weselnym dla gości?

To pytanie powinny zadać sobie wszystkie przyszłe Pary Młode. Jest lista dekoracji i przedmiotów, które koniecznie powinny znaleźć się na każdym stole dla gości. Dzięki nim goście weselni będą mogli poczuć się swobodnie i komfortowo. Przekonacie się więc, czego nie może zabraknąć na stole przygotowanym dla Waszych gości:

  • Talerze – na każdym stole powinny pojawić się talerze na danie główne, przekąskę i deser. Dzięki temu każdy z gości będzie mógł skosztować wszystkich przekąsek dostępnych na stole.
  • Sztućce – cały zestaw sztućców również jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia stołu dla gości weselnych. Na stole nie może zabraknąć łyżki, widelca, noża, małej łyżeczki i widelczyka deserowego.
  • Serwetki – chronią przed zabrudzeniem ubrania. Pozwalają na przetarcie ust i dłoni po spożytym posiłku.  Warto, by serwetki były dopasowane do kolorystyki dekoracji weselnych.
  • Winietki – informują gości, gdzie jest ich miejsce. Dzięki nim każdy gość ma swoje określone miejsce. Najlepiej zadbać o to, by wszyscy przebywali wśród osób, które znajdą i dobrze się czują w swoim towarzystwie.

Wybierając dekoracje na stół weselny, trzeba pamiętać, by były one dopasowane do motywu przewodniego wesela, a także jego kolorystyki. Elementy dekoracyjne i wyposażenia stołu dla gości nie mogą być przytłaczające. Muszą dbać o komfort i zadowolenie wszystkich zebranych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *