Kiedy w rodzinie pojawia się wieść na temat nowego członka, który ma pojawić się na świecie już niebawem zaczyna się wielkie przygotowanie. Kupowanie i wybieranie akcesoriów i mebli, które będą niezbędne w pokoju dziecięcym. Warto wiedzieć, że jednym z ważniejszych i trudniejszych zakupów przed jakim stoją przyszli rodzice to wybranie wózka dziecięcego. Przy tym zakupie pojawia się wiele pytań. Jeśli chcecie nieco ułatwić sobie to zadanie, to koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem dla przyszłych rodziców.

Wózek dziecięcy – lekki i praktyczny

Wózek dziecięcy powinien być przede wszystkim praktyczny i łatwy w obsłudze. Bardzo ważne jest to, by jego użytkowanie było intuicyjne, by z jego obsługą problemu nie mieli zarówno doświadczeni rodzice, jak i osoby, które po raz pierwszy przygotowują się do rodzicielstwa. Warto również zastanowić się, jak znoszony będzie wózek i gdzie najczęściej będziecie wybierać się z maluchem. Jeśli mieszkanie w domu piętrowym lub bloku to konieczne jest wybranie modelu, który jest lekki. Jego waga powinna być niewielka, by możliwe było jego znoszenie i wnoszenie po schodach. To przyda się również w momencie, w którym rodzice będą musieli jechać z dzieckiem w wózku w autobusie lub metrze.

Składany wózek dziecięcy

Oczywiście przez pierwsze lata życia malucha wózek nie będzie musiał być składany. Jednak w momencie, w którym maluch z niego wyrośnie i zacznie wychodzić na spacery o własnych siłach to konieczne będzie złożenie wózka i jego schowanie. Dodatkowo opcja składania przyda się w momencie, w którym rodzice z maluchem wybierają się w dłuższą podróż i muszą schować wózek do samochodu razem z innymi bagażami. Warto zdecydować się na model, w którym składanie jest bardzo proste i intuicyjne. Dodatkowo trzeba się upewnić, by po złożeniu wózek nie rozłożył się samoistnie, ponieważ jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. System powinien być więc mocny i odporny na rozkładanie bez żadnej kontroli, tak jak jest to w przypadku wózków Delphin.

Gondola, czy spacerówka – jaki wózek dziecięcy kupić?

Na rynku jest tak wiele wózków dziecięcych, że wybranie tego najlepszego wydaje się bardzo skomplikowanym zadaniem. Dostępne są wózki z gondolą, które są odpowiednie dla najmłodszych, czyli dzieci od pierwszego dnia życia. Polecane są również spacerówki, które doskonale sprawdzają się dla nieco starszych maluchów. Najlepiej jednak zdecydować się na wózek dwa w jednym, dzięki któremu za jednym razem można zyskać dwa niezbędne elementy wyposażenia, które i tak będą potrzebne podczas spacerów z dzieckiem przez pierwszych kilka lat.

Nowoczesny wózek dopasowany do potrzeb dziecka

Obecnie można kupić nowoczesne wózki dziecięce, które są doskonale dopasowane do potrzeb malucha. To modele, w których dostępny jest materacyk dbająco o to, by maluch w czasie spaceru przybierał bezpieczną pozycję. Warto wiedzieć, że niektóre modele wyposażone są w miarkę, dzięki której rodzice mogą sprawdzać, czy ich dziecko rośnie prawidłowo. Polecane są również takie, gdzie gondola jest wentylowana. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie prawidłowej temperatury w gondoli w nawet najbardziej upalne dni. Dodatkowo stała cyrkulacja powietrza sprawia, że maluch nie będzie narażony na nadmierne pocenie. Zaletą wentylowanej gondoli jest to, że maluch może obserwować świat przez siateczkę, co z pewnością będzie miało doskonały wpływ na jego rozwoju narządu wzroku.

Wózek dla dziecka, który dba o wygodę rodziców

Zastanawiasz się, czy wózek dziecięcy może jednocześnie dbać o wygodę rodziców. Oczywiście, że tak i jest to bardzo ważne! Warto zdecydować się na modele, które mają teleskopową rączkę, którą można regulować i dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. To więc oznacza, że podczas prowadzenia wózka żaden z opiekunów nie będzie musiał przybierać nienaturalnej i niewygodnej pozycji. Doskonale sprawdzają się również modele, gdzie możliwe jest doczepienie do rączki uchwytów na kubek lub telefon.

Zwracając uwagę na te aspekty można zdecydować się na wózek, który z pewnością będzie spełniał wszystkie potrzeby rodziców i malucha.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *