Depilacja w czasie ciąży to temat, który budzi ogromne kontrowersje. Wiele kobiet zastanawia się, jakie sposoby na depilację ciała są bezpieczne w czasie ciąży. Wiele ze sposobów na usuwanie niechcianego owłosienia nie jest zalecana dla przyszłych mam. Jakie zatem sposoby na depilację są odpowiednie? Czego używać najlepiej? Czy depilacja woskiem lub kremem do depilacji jest bezpieczna? Czy kobieta w ciąży może skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja woskiem u kobiet w ciąży

Depilacja ciała w czasie ciąży, to trudny zabieg. Włosy na całym ciele, za sprawą hormonów stają się silniejsze, mocniejsze i grubsze. Przez co ich usunięcie staje się trudniejsze. Dodatkowo skóra u kobiet w ciąży jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień, przez co niektóre metody depilacji są wręcz niemożliwe do wykonania, ponieważ są zbyt bolesne. Tak jest w przypadku depilacji woskiem.

Warto jednak wspomnieć, że kobiety, które wcześniej stosowały te metodę depilacji, mogą znosić ją lepiej, niż kobiety, które pierwszy raz chcą zdecydować się na jej wykonanie w czasie ciąży. Na niekorzyść depilacji woskiem działa, nie skład wosku, ponieważ jest on bezpieczny dla kobiet w ciąży, jednak zwiększona wrażliwość na ból. Zabieg ten i tak sam w sobie jest bolesny, a kobiety w ciąży są jeszcze bardziej wrażliwe na ból, który podczas tego zabiegu może stać się zbyt silny.

Depilacja kremem do depilacji u kobiet w ciąży

W kremach do depilacji i piankach do usuwania nadmiernego owłosienia znajduje się wiele składników chemicznych, które wnikają w głąb skóry, przez co stają się niebezpieczne dla zdrowia przyszłej mamy i dziecka. Jest to więc zabieg niewskazany dla kobiet w ciąży.

Depilacja maszynką u kobiet w ciąży

Jeśli szukasz najbezpieczniejszej i najmniej bolesnej depilacji, to maszynka do usuwania owłosienia idealnie się do tego nadaje. To sposób bezinwazyjny i niemal bezbolesny. Dodatkowo skuteczny, ponieważ bez problemu ostrzem maszynki jest w stanie usunąć wszystkie włoski na skórze. Zabieg ten trzeba jednak powtarzać kilka razy w tygodniu, by skóra była gładka i pozbawiona niechcianego owłosienia. Kobiety w ciąży wraz ze wzrostem brzuszka mogą mieć coraz większe problemy z depilacją maszynką do golenia. Najlepszą i najwygodniejszą pozycją do tego, jest pozycja na siedząco. Lepiej depilować się w wannie, niż pod prysznicem, by zmniejszyć ryzyko upadku. Jeśli masz taką możliwość, możesz poprosić partnera o pomoc w usuwaniu owłosienia z nóg, jeśli nie jesteś w stanie się schylić.

Trwałe metody na depilację w ciąży

Depilacja laserowa to trwała metoda na usunięcie niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Mimo tego, że nie udowodniono jeszcze złego wpływu tej metody na płód, to jej stosowanie nie jest wskazane. Nie można stwierdzić, że jest to bezpieczna metoda, lepiej więc jej nie wykorzystywać. Laser wnika w głębokie warstwy naskórka, przez co może mieć negatywny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka. Tak więc jest to metoda absolutnie zabroniona dla kobiet w ciąży i po porodzie.

Wiele kobiet decyduje się na stosowanie depilatorów klasycznych w ciąży. Jest to jedna ze skutecznych metod na depilacje, jednak tutaj ponownie pojawia się problem z bólem. Skóra kobiet w ciąży pod wpływem hormonów staje się bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Przez to kobiety w czasie depilacji odczuwają silniejszy ból. Depilatory klasyczne w ciąży są więc bezpieczne, ale korzystanie z nich bolesne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *