Kobiety mają różnorodne problemy z włosami. Jednak najczęściej spotykanym jest ich nadmierne wypadanie. O takim problemie można mówić, gdy ilość włosów wypadających w ciągu dnia przekracza sto lub sto pięćdziesiąt. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele sposobów, które pomagają raz na zawsze pozbyć się tej dolegliwości. Przekonaj się, jak zahamować nadmierne wypadanie włosów i zadbać o to, by kosmyki były lśniące, mocne i zdrowe.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów. Wiele kobiet pracuje w stresie, a jego długotrwałe odczuwanie może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów. Kolejną przyczyną jest zmiana środków pielęgnacyjnych, które nie są dostosowane do potrzeb włosów. Najlepiej stosować sprawdzone kosmetyki do włosów i starać się ich nie zmieniać, ponieważ częste zmiany mogą prowadzić do osłabienia cebulek, co doprowadzi do wypadania kosmyków. Nieprawidłowa dieta prowadzi mogą do rozwoju niedoborów witamin i minerałów, które są niezbędne do wzrostu włosów. W przypadku długotrwałego niedoboru składników odżywczych dojść może do nadmiernego ich wypadania. Wiele kobiet uważa, że zbyt częste mycie włosów może przyczynić się do powstawania tego problemu. W rzeczywistości jest odwrotnie, ponieważ to za rzadkie mycie włosów prowadzi do wypadania, a przyczyną są gromadzące się na skórze głowy zanieczyszczenia. Przy codziennej pielęgnacji należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody. Mycie włosów w gorącej wodzie niszczy cebulki. Kobiety, które często używają prostownicy, lokówki i suszarki są bardziej narażone na wypadanie włosów.

Jak naturalnymi sposobami zahamować wypadanie włosów?

Istnieje wiele sposób na to, by zahamować nadmierne wypadanie włosów. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, by dopasować kosmetyki do rodzaju włosów. Przy myciu włosów nie można stosować gorącej wody. Najlepiej sprawdzi się letni strumień wody. Do pielęgnacji włosów najlepiej stosować kosmetyki pochodzenia naturalnego. Lepiej zrezygnować z częstego używania prostownicy, lokówki i suszarki do włosów. Urządzenia te traktują wrażliwe i słabe kosmyki wysoką temperaturą, która dodatkowo je uszkadza. Trzeba dbać o zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. Jeśli nie jest ona w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały, to konieczne jest wsparcie w postaci suplementów diety. Jakie są jeszcze naturalne metody na leczenie nadmiernego wyspania włosów?

Olejowanie włosów

Doskonałą metodą jest naturalnie olejowanie włosów. To domowy zabieg kosmetyczny, do którego warto wybrać naturalne oleje roślinne. Idealnie sprawdzą się:

  • Olej kokosowy.
  • Olejek rycynowy.
  • Olej malinowy.
  • Olej migdałowy.

To oleje, które dostarczają do cebulek włosów cenne składniki odżywcze. Bogate są w witaminy z grupy B, witaminę C i E. Ich zadaniem jest głębokie nawilżenie i odżywienie. Regularnie olejowanie zahamuje nadmierne wypadanie włosów, a także zadba o ich wytrzymałość i wygląd. Jak powinno wyglądać olejowanie? Po dokładnym umyciu włosów, na wilgotne kosmyki należy nałożyć olejek naturalny. Kosmetyk powinien być nałożony na całą długość włosów. Na olrjowane włosy trzeba zawinąć w ręcznik i pozostawić tak na pół godziny. Ręcznik ma za zadanie ogrzać skórę głowy, dzięki czemu wszystkie składniki odżywcze znajdujące się w olejki szybciej będą się wchłaniać. Po upływie pół godziny można odwinąć włosy, a następnie spłukać z nich kosmetyk. Czynność powinna być powtarzana trzy lub cztery razy w miesiącu.

Pokrzywa na włosy

Pokrzywa to roślinna, której właściwości lecznicze znane są od wieków. Bogata jest w cenne antyoksydanty, które pomagają zwalczyć wolne rodniki. To właśnie dlatego poleca się stosowanie płukanek z pokrzywy na nadmiernie wypadające włosy. Zwalczenie wolnych rodników i usunięcie zanieczyszczeń ze skóry głowy spowolni procesy starzenia, co zahamuje przedwczesne wypadanie włosów. Płukanki robi się w bardzo prosty sposób. Wystarczy świeża pokrzywa, która należy zaparzyć we wrzątku. Po osiągnięciu naparu trzeba poczekać aż ostygnie, a gdy jego temperatura będzie odpowiednia, można wylewać go na skórę głowy.

Maseczki do włosów

Maseczki mają za zadanie wzmocnić strukturę włosa i zapobiec jego wypadaniu. Warto pamiętać, że najlepiej sprawdzają się naturalne i domowe maseczki, które mają pewny i sprawdzony skład. Lepiej nie stosować zbyt często kosmetyków z drogerii, ponieważ mogą mieć one zbyt silną formę przez co ich częste stosowanie przyczyni się do osłabienia cebulek, a nawet ich uszkodzenia. Doskonale sprawdzają się maseczki domowe.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *